Aston Martin

Hypersport AM-RB 001 ještě nevyjel, ale už je vyprodaný!

Hypersport AM-RB 001 ještě nevyjel, ale už je vyprodaný!

Letos představený společný projekt automobilky Aston Martin a Red Bullu, který si klade za cíl zkonstruovat silniční Formuli 1, vyvolal obrovskou vlnu zájmu. Chtěli jste ho? No, ještě máte šanci...

Spojení designérského mága Marka Reichmana a geniálního konstruktéra ze světa F1 Adriana Neweyho působí senzačně a je předzvěstí netušených možností, zvlášť když Newey přiznává, že o vlastním silničním autě sní už od svých šesti let.

DOPORUČUJEME: Aston Martin má 1000 koní, uveze 7 lidí a miluje vodu!


Hyperauto nazvané AM-RB 001 je koncipováno tak, aby se co nejvíc blížilo technologiím Formule 1, ale zároveň bylo způsobilé silničního provozu. O technických detailech prozatím mnoho nevíme, ale spekuluje se o uprostřed uloženém atmosférickém dvanáctiválci s výkonem okolo 900 koní, hmotnosti 900 kg a extrémně účinné aerodynamice. Podle šéfa Astonu Andyho Palmera bude AM-RB 001 nejen nejluxusnější ze všech hyperaut, ale současně neporazitelné na závodní trati. Sprint na stovku má trvat jen málo přes dvě sekundy a maximální rychlost překročí 320 km/h.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Bylo jasné, že takto extrémní stroj podnítí zvědavost boháčů z celého světa, ale reálný zájem nejspíš překvapil i samotný Aston Martin. Automobilka totiž nyní oznámila, že celá plánovaná produkce 150 exemplářů je již vyprodaná. Zájemci složili zálohu, která podle neoficiálních informací činí půl milionu liber (16 milionů korun) a nyní se mohou těšit na vlastní AM-RB 001, kterého se první šťastlivci mají dočkat v roce 2019. Cena nového hypersportu by se přitom podle zákulisních zpráv měla pohybovat okolo 70 milionů korun. 

DOPORUČUJEME: V Itálii vydražili zabavenou sbírku za 1,4  miliardy

Pokud jste smutní, že se na vás nedostalo, máme dobrou zprávu. Kromě 150 silničních exemplářů AM-RB 001 v Gaydonu plánují i výrobu 25 kusů ryze okruhové verze, která bude ještě rychlejší a na závodních tratích má zajíždět časy srovnatelné s Formulí 1. Pospěšte si, nebudou... Ve světle tohoto úspěchu jistě nepřekvapí, že Aston Martin současně oznámil prodloužení sponzorské spolupráce s týmem F1 Red Bull Racing minimálně na příští sezónu.


DOPORUČUJEME: Ultimativní Vanquish S odmítá odjet do důchodu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události