Elektromobil

Čínská NextEV vyvíjí luxusní elektromobily za cenu Toyoty!

Čínská NextEV vyvíjí luxusní elektromobily za cenu Toyoty!

NextEV hodlá se svými novými elektromobily konkurovat Tesle i zavedeným automobilovým výrobcům: „Naše auto bude stejně dobré nebo lepší než Tesla Model X. Půjde proti Audi nebo BMW, ale cenově zůstane na úrovni Toyoty.“ Zopakuje se úspěch čínských telefonů?

Před několika dny jsme psali o elektrickém supersportu NIO EP9 čínské firmy NextEV, který automobilový svět ohromil jak působivým designem, tak gigantickým výkonem 1000 kW (1360 koní), prozatím neoficiální schopností sprintovat z klidu na 100 km/h za 2,6 sekundy, a taky rekordem na Nordschleife. Hlavním účelem NIO EP9 bylo upoutat zájem veřejnosti, což se podařilo nadmíru úspěšně. Zatímco plánovanou produkci samotné EP9 si rozeberou investoři a další lidé spojení s NextEV, takže běžní smrtelníci se s tímto výjimečným autem jen tak nesvezou, mateřská NextEV má se značkou NIO mnohem rozsáhlejší plány. 

DOPORUČUJEME: VW, Ford, BMW a Mercedes budují společnou síť nabíjecích stanic


V současnosti usilovně pracuje na vývoji několika modelů včetně SUV, MPV a sedanu. Strategií společnosti je ohrozit v segmentu aut s elektrickým pohonem pozice Tesly, BMW nebo Audi, přičemž čínská alternativa má být výrazně levnější. S výsměchem bychom přitom měli být raději opatrní. Podobný scénář jsme totiž již zažili na trhu mobilních telefonů, když zcela neznámé značky nabízely technologicky srovnatelné produkty se špičkovými modely a horší image vynahrazovaly agresivní cenovou politikou, aby po několika letech už diktovaly vývoj celého trhu. „Naše auto bude stejně dobré nebo lepší než Tesla Model X. Půjde proti Audi nebo BMW, ale cenově zůstane na úrovni Toyoty,“ slibuje spoluzakladatel NextEV Jack Cheng.

DOPORUČUJEME: Video - čínský elektrický hypersport pokořil rekord na Nordschleife


Přitom nejde o žádné vzdušné zámky v nedohledném horizontu. První elektromobil, který má nabídnout dostupný luxus a špičkové technologie, ponese označení ES8 a světovou premiéru si toto velké SUV se třemi řadami sedadel odbude již v dubnu na autosalonu v Šanghaji. V roce 2018 má pak na ES8 navázat menší SUV ES6, přímý konkurent Tesly Model X a prémiových modelů jako BMW X3 nebo Audi Q5. Dalším plánovaným modelem NextEV je vlajková loď ES9, ale o ní toho prozatím mnoho nevíme.

DOPORUČUJEME: Zapomeňte na elektřinu, budoucnost patří vodíku


V každém případě bude zajímavé sledovat další vývoj značky NIO, a to tím spíše, pokud vám v kapse zrovna vibruje mobil třeba od Huawei nebo Xiaomi.STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události