Převlek

Americký zpěvák nechal svoje BMW i8 zreznout jako starý parník

Americký zpěvák nechal svoje BMW i8 zreznout jako starý parník

Teoreticky by karoserie BMW postavené z karbonu, hliníků a plastů zreznout neměla. Jenže... Zrezla. A schválně!

Móda zrezivělých aut je už pár desítek let stará a zejména za oceánem hodně populární, zejména milovníci hotrodů vědí svoje. V Čechách to sice úplně módní ještě není, ale zase jich je hodně.

DOPORUČUJEME: Na okruhu - BMW 440i na autodromu v Mostě


Jenže zrezlé BMW I8? No proč ne... Jenže zatímco byste možná čekali jen barevný polep, který rez imituje, tak tady je to všechno doopravdy. Populární americký zpěvák Austin Mahone se domluvil se společnosti MetroWrapz a svěřil jim svoje BMW i8, na kterou vůbec poprvé aplikovali úplně nový druh fólie Oxidizable Rust Car Wrap, což je polep, který po aplikaci speciálních chemických prostředků doopravdy zrezne. Ve fotogalerii si prohlédněte jak to auto vypadá i že nebylo úplně jednoduché nechat jinak odolné BMW i8 zreznout...

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

A protože opakování je matka moudrosti... BMW i8 patří mezi plug-in hybridy, tedy auta s hybridním pohonem, která lze nabíjet ze zásuvky. Navzdory extrémní designu je v něm turbodmychadlem přeplňovaný tříválec s objemem 1,5 l s výkonem 231 koní a točivým momentem 320 Nm, který je však spřažený se dvěma elektromotory, přičem jeden pohání přední kola a ten druhý je mezi spalovacím motorem a převodovkou. Jejich výkon je 131 koní a mají točivý moment 250 Nm. Celkově pak BMW i8 disponuje výkonem 367 koní a toč. momentem 570 Nm. Na stovku zrychlí za 4,2 s a jede 250 km/h.

DOPORUČUJEME: Neuvěřitelná sbírka aut byla rozprodána...


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události