Rekord

Bestie od Mercedesu má rekord z Ringu, za volantem seděl novinář

Mercedes-AMG GT R má rekord z milované i proklínané Severní smyčky, tedy z Nordschleife, nebo-li z Ringu. A za volantem neseděl profesionální závodní jezdec, ale „jen“ novinář.

Jistě, Christian Gebhardt z časopisu Sport Auto určitě umí dobře řídit, to Honza Červenka co má na starosti autoTN.cz taky, vždyť oba dva závodí, ale ani jeden z nich není profesionální závodní jezdec nebo testovací pilot, kterého by si automobilky najmuly, aby jim s jejich novým autem zajel rekord na dráze. Přesto Christian Gebhardt atakoval s novým Mercedesem-AMG GT R (více ZDE) ( rekord na nejtěžší trati světa a jak je vidět na videu, tak výsledný čas 7:10,92 sice zní náramně rychle, ale on s tím neměl ani tolik práce. 

DOPORUČUJEME: Český jezdec v Caterhamu na Nordschleife

Auto, kterému v Mercedesu říkají „Bestie ze Zeleného pekla”, je tedy očividně zatraceně rychlé. Christian Gebhardt totiž řídil na Nordschleife třeba i Porsche 918 Spyder a zajel s ním čas 7 minut a 13 sekund, jenže testovací jezdci Porsche se dostali pod sedm minut, konkrétně na čas 6:57. Což by pro srovnání mohlo stačit.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Je tedy nasnadě, že AMG GT R je opravdu po čertech rychlé auto, které by mohlo jet na Ringu ještě o kus rychleji. Rychleji než 918 Spyder? Jistě, i to se nabízí... Každopádně Mercedes může být pyšný, že rekord s jeho autem zajel „obyčejný“ řidič.

DOPORUČUJEME: BMW 440i na okruhu v Mostě

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události