Ford

Ford ukázal Fiestu WRC pro sezónu 2017. Vypadá senzačně!

Ford ukázal Fiestu WRC pro sezónu 2017. Vypadá senzačně!

Britský tým M-Sport, který v rallyovém šampionátu tradičně zastupuje Ford, představil jako druhý tým v pořadí svůj speciál WRC pro sezónu 2017. Příští rok přinese značnou liberalizaci technických předpisů v oblasti aerodynamiky a závodní speciály dostanou i výkonnější motory, takže se čeká výrazné zrychlení a ještě atraktivnější podívaná.

Zatímco zhruba před týdnem nás premiéra Hyundai i20 Coupe WRC na okruhu v Monze navnadila přijemným očekáváním, nová Fiesta WRC svým radikálním designem na první pohled doslova vyráží dech. Oproti stávající Fiestě RS WRC je rallyová zbraň Fordu pro příští sezónu z 95 procent nově vyvinutá! Vývoj zcela nového auta je vždy ošidná záležitost, ale podle šéfa M-Sportu Malcolma Wilsona je jeho tým natolik zkušený, že po absolvování 6000 ostrých testovacích kilometrů může nová Fiesta rovnou bojovat o vítězství.

DOPORUČUJEME: Nico Rosberg jako malý špunt se svým tátou


„Nástup nové éry v šampionátu WRC je nesmírně vzrušují období pro celý tým, a já jsem přesvědčen o tom, že jsme s novou Fiestou WRC stvořili něco skutečně mimořádného," rozplývá se Wilson. Novinku dokonce sám řídil a podle týmového šéfa patří k nejpůsobivějším speciálům, jaké jeho lidé vůbec postavili. „Skvěle se ovládá, má fantastický zvuk a vypadá absolutně senzačně," dodává Wilson.

DOPORUČUJEME: Video - takhle jezdilo rallyové BMW E30!

Všechny týmy nyní po zavedení nových technických předpisů stojí na stejně startovní čáře a M-Sport se netají tím, že pošilhává po metě nejvyšší. Velké otazníky přitom stále visí nad jezdeckou sestavou pro příští ročník, protože po nečekaném odstoupení neporazitelného Volkswagenu se v depu očekávají velké rošády. Své další působení nadále zvažuje prozatím bezprizorní šampion Sébastien Ogier, který nedávno ve Walesu testoval právě novou Fiestu společně s Estoncem Ottem Tanakem, který patří mezi žhavé kandidáty na novou smlouvu u Malcolma Wilsona. Jasno není ani ohledně Madse Ostberga a Erica Camilliho, ale pokud by Ogier na základě testů skutečně kývnul M-Sportu, u Fordu by nejspíš pomalu mohli začít chystat mistrovské oslavy. Nová Fiesta WRC totiž vypadá tak, že by s ní titul ve WRC vyhrála i vaše babička.

DOPORUČUJEME: Hyundai chce ovládnout mistrovství světa v rallye

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události