BMW

Policie nakoupila nové motocykly, za 60 milionů pořídila 135 strojů

Policie nakoupila nové motocykly, za 60 milionů pořídila 135 strojů

Česká policie opět zbrojí, včera v Brně si převzala prvních 76 motocyklů BMW z celkově dohodnutých 135 strojů. Mají speciální výbavu, ale rychlostní radary nikoliv.

Stroje financoval Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů, takže vlastně běžní řidiči, a motocykly značky BMW budou jezdit po dálnici i v regionech. Policejní řidiči absolvují školení nejpozději do jara. „Slabší verze budou primárně pro okresní dopravní inspektoráty, silnější budou na krajských družstvech nebo policejním prezidiu. Budou sloužit také mimo jiné při přepravě nadměrných materiálů u kolon, konvojů," řekl v Brně policejní prezident Tomáš Tuhý, který pak ještě dodal, že „Policie chce být díky novým motorkám více dostupná a viditelná.“

DOPORUČUJEME: Nechal svoje BMW i8 zreznout jako starý parník 

Dvě třetiny dodávaných motocyklů budou tvořit cestovní motocykly F800GT s výkonem 90 koní, zbytek pak připadne na velmi úspěšné modely R1200RT s výkonem 125 koní.

DOPORUČUJEME: Expediční pick-up na cestu kolem světa

Policie tvrdí, že motocykly dlouhodobě potřebovala, a že práce zhruba pětadvaceti tisíc policistů nějak souvisí se silničním provozem. Motorky jsou vybavené například speciálním výstražným značením, které motoristy upozorní, aby zastavili. Radary na měření rychlosti ve výbavě nejsou, policie ale o nich do budoucna uvažuje.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události