Elektromobil

Nový elektromobil: 1000 koní, pneumatický podvozek a dojezd 640 km

Nový elektromobil: 1000 koní, pneumatický podvozek a dojezd 640 km

Zatím se jedná jen o prototyp, navíc je to startupový projekt. Ale jestli se bude vyrábět, pak má Tesla problém!

Seznamte se s novým projektem z Kalifornie. Lucid Air zatím existuje jen jako prototyp, ale už si ho prý objednalo 250 zákazníků a denně přibývají další. Dá se to pochopit, a to i navzdory optimistické cenovce přes 4 miliony korun. Auto by se pak mělo začít prodávat v roce 2018.
 

DOPORUČUJEME: Videotest - BMW 440i na okruhu v Mostě

Lucid Air totiž působí velmi propracovaně a jeho parametry jsou víc než slibné. V autě jsou dva elektromotory, přičemž každý se stará o jednu nápravu, s celkovým výkonem 1000 koní. Stovka za 2,5 vteřiny je hodnota konkurující nejsilnější Tesle Model S, ale oproti ní má Lucid Air výhodu ve vzduchovém podvozku a hlavně v systému dobíjení, který je navržený tak, že půjde použít jakékoliv příkony dobíjení aniž by to mělo vliv na životnost baterií. Baterie pak mají mít kapacitu 100 nebo 130 kWh, dojez je pak až 640 km.
 

DOPORUČUJEME: Budou mít diesely definitivní zákaz?


Přestože zatím celý projekt existuje jen ve fázi prototypu, tak nám dává smysl. Prostorný interiér, extrémně pohodlné zadní sedačky, zajímavý design... Má se Tesla začít bát?DOPORUČUJEME: Elektrické Audi R8 končí - nikdo ho nekupuje 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události