Investice

Zaručená investice: téměř nejetý Mercedes 190 E Evo II na prodej!

Zaručená investice: téměř nejetý Mercedes 190 E Evo II na prodej!

První generace BMW M3 E30 patří k nejikoničtějším autům všech dob, čemu dnes plně odpovídají astronomické a neustále rostoucí ceny, ale srovnatelný zvuk mezi sběrateli má i konkurent M3 z 80. a 90. let, který BMW proháněl v německém šampionátu cestovních vozů.

 Kultovní Mercedes 190 E s 2,3litrovým motorem Cosworth vyjel poprvé v roce 1983, ale na aukci v Arizoně, konané 19. a 20. ledna, svedou sběratelé boj o ještě cennější verzi tohoto modelu: 190 E Evolution II z roku 1990. Homologační speciál vznikl v limitovaném počtu 502 exemplářů, přičemž pod kapotou tohoto okřídleného silničního závoďáku najdete skvostný dvouapůllitr Cosworth o výkonu 235 koní.

DOPORUČUJEME: Lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta


Kromě samotných kvalit 190 E hodnotu tohoto konkrétního Eva II výrazně zvyšují dva faktory. Jednak jde o vůbec první exemplář Evo II, prodaný na americkém trhu, ale především jde o jeho mimořádnou zachovalost. Mercedes má najeto pouze 5000 kilometrů, takže se jeho stav zásadně neliší ode dne, kdy opustil továrnu. I proto je aukční síň opatrná s odhadem ceny, která se může vyšplhat velmi vysoko, ale srovnatelné exempláře se v minulosti na aukcích běžně prodávaly za více než pět milionů korun...

DOPORUČUJEME: První nehodu Bugatti Chiron zavinil testovací jezdec

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události