Tuning

Upravený Golf GTI má 480 koní. A další parametry vám vyrazí dech!

Upravený Golf GTI má 480 koní. A další parametry vám vyrazí dech!

Německý tuner B&B Automobiltechnik upravil Golf GTI S. Z původních 310 koní vyšponoval motor na 480 koní a odstranil omezovač rychlosti.

Úpravce automobilů  B&B Automobiltechnik přišel se čtyřstupňovým kitem pro aktuální provedení VW Golf GTI Clubsport a jeho ještě víc hard-core verze S. Z původních 310 koní a 380 Nm u ostřejší verze můžete mít za 355 tisíc velmi působivých 480 koní a 620 Nm. Co to znamená? Že zrychlení 0-100 km/h se z původních beztak působivých  6,3 s zkrátilo na na pouhé 4,5 sekundy, sprint na 200 km/h pak zvládne upravený Golf za 12,8 s, přičemž dřív to bylo 22,5 s. Maximální rychlost je pak 285 km/h. Vzpomínáte si na rekordní jízdu Golfu GTI Clubsport S na Nordschleife? Teď by to tedy šlo ještě rychleji! Zvlášť když si můžete dopřát i plně stavitelný závodní podvozek KW V3, nebo větší brzdy s průměrem kotoučů až 370 mm. 
 

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Za zvýšením výkonu je samozřejmě jiné turbodmychadlo a upravené sání, jiný je i palivový systém. Výfuk je osazen závodním katalyzátorem, můžete si dopřát i jeho zvučnější provedení a je tady i elektronické šidítko, díky kterému může váš Golf znít jako kdyby měl osmiválec. No, trochu úsměvné. Naopak se nám líbí nový přídavný olejový chladič a že kromě motoru byla přeprogramovaná i řídící jednotka převodovky.  

DOPORUČUJEME: Audi R8 s výkonem 1500 koní? Ne, to není vtip!

Jednotlivé stupně úprav si můžete vybírat, zmíněný nejsilnější model je vrcholem nabídky a B&B Automobiltechnik má v nabídce i méně agresivnější provedení, a to jak pohonného ústrojí, tak podvozku i brzd. Záleží na tom co chcete a co jste ochotni zaplatit. Nicméně takto upravený Golf bude opravdová raketa...

 

DOPORUČUJEME: Brutálně upravený Mustang z roku 1968

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události