Renovace

V lese zapomenutý Aston Martin DB4 má cenu 9,8 - 12,5 milionu...

V lese zapomenutý Aston Martin DB4 má cenu 9,8 - 12,5 milionu...

A máme tady další těžce uvěřitelný příběh... Auto, které stálo 40 let zapomenuté u maringotky v lese. Nyní bylo objeveno a jde do aukce.

Aston Martin DB4 je bezesporu jedno z nejkrásnějších aut které kdy spatřilo světlo světa. Jeho vlastnictví je pro většinu z nás něčím nepředstavitelným a o to víc se zdráháme uvěřit, že ho někdo dokázal odložit v lese a celých čtyřicet let ho tam nechat jen tak stát... Přesto se to stalo, vůz byl zaparkován před domem (čti maringotkou) svého majitele v Massachusetts. Podle všeho byl Aston Martin DB4 vyroben v 1110 exemplářích, v pěti sériích, a to od října 1958 do června 1963.
 

DOPORUČUJEME: Milion Euro za starou Toyotu? Ne, to není vtip!


Tento konkrétní kus je DB4 z druhé série a byl vyroben v roce 1960. Jde o americký exemplář a bylo to předváděcí auto dealerství v Los Angeles. V dubnu 1962 bylo prodáno s 1622 najetými mílemi a jeho nový majitel v něm postupem času vyměnil motor a pak ho jednoduše odložil. Tolik ze záznamů klubu majitelů Aston Martin. Nyní je na prodej a aukční síň Scottsdale Auction předpokládá, že nový majitel za něj zaplatí 380 až 480 tisíc dolarů. Renovace pak půjde do milionů. Tento konkrétní kus má řadový šestiválec 3,7 l s výkonem 240 koní a údajně prý v druhé sérii vzniko 350 aut. No a nebo si nechte vyrobit novou DB4 GT přímo od Astonu Martin...

STAŇ SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Renovace

Důležité Události