Dálniční známky

Dálniční známky 2017 a na kterých úsecích dálnic je nepotřebujete!

Cena dálničních známek pro rok 2017 se nemění. Dobrá zpráva je, že bylo přibylo dálničních úseků, kde známku nepotřebujete. Dohromady je to 99 km.

Podle ministerstva dopravy není nutné od 1. ledna 2017 na některých kusech dálnic jezdit jen se známkou. Většinou se jedná o obchvaty měst, nebo úseky, kde se výrazně uleví lokálním oblastem. Největší radost máme z pražského obchvatu, který lze bez známky využívat od pražského letiště až k Barrandovu. Známku pak nebudete potřebovat ani mezi druhým a třetím exitem slánské dálnice D7, podobný komfort čeká řidiče i na D6, kde se bavíme o úseků mezi prvním až sedmým exitem. Nebude zpoplatněný ani obchvat Plzně a několik úseků na Moravě - všechno najdete v mapě.
 

DOPORUČUJEME: V ČR se nejlépe prodává škodovka. Ale co zbytek Evropy?


Cena dálničních známek se nemění. 10 dní za 330 korun, měsíční za 440 Kč a roční pořídíte za 1500 Kč. Známky mají přesah měsíc zpátky a měsíc dopředu, takže klidně můžete jezdit ještě do konce ledna se známkou z roku 2016. Známku musí mít každé odobní auto do 3,5 tuny, na těžší auta se už vztahuje mýtná povinost. Dálniční známku může kontrolovat Policie ČR nebo Celní správa, pokuď jedete bez ní, tak vám hrozí bloková pokuta do 5000 Kč, nebo až 100 000 Kč když necháte věc dojít do správního řízení.

STAŇ SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události