Led

Zamrzlo vám auto a nevíte, jak do něj? 10 tipů jak na auto pod ledem

Zamrzlo vám auto a nevíte, jak do něj? 10 tipů jak na auto pod ledem
Zdroj: Profimedia

Začíná opět sněžit a mrznout a vy potřebujete jezdit. Takže jak si být jistí, že ráno určitě vyjedete?

Ne každý má to štěstí že parkuje v suché a ideálně i vyhřívané garáži. Tady je deset tipů, jak si poradit v zimě s autem na parkovišti.

1. Pokuď víte že má sněžit, tak si před odchodem z auta vezměte s sebou škrabku. V kapse nebo kabelce vám bude užitečnější než v kastlíku v zavátém autě. Pokuď škrabku nemáte, lze použít i jakákoliv karta, ideálně ne bankovní.

2. přimrzlé těsnění ve dveřích znamená, že jste se vykašlali na to, abyste ho před zimou ošetřili silikonovým olejem. Napravte to. Jestli už stojí před autem co mu nejdou otevřít dveře, zkuste zabouchat na dveře po jejich obvodu, led většinou povolí. Nikdy to nedělejte násilím. A nebo zkuste jiné dveře - vítr většinou fouká jen jedním směrem a dveře na druhé straně auta nemusí být přimrzlé. Pak stačí jen nastartovat, zatopit a dveře povolí.

DOPORUČUJEME: 8 pravidel pro jízdu na sněhu


3. Než odejdete od auta, podložte stěrače kouskem kartónu, nebo kabičkou od zápalek. Nepřimrznou. Stěrače určitě od ledu neodtrhávejte, ani s nimi neskoušejte setřít námrazu - poničíte si je.

4. Zmrzlé dveře a zamrzlé okno? Určitě jste slyšeli, že je nesmíte polévat horkou vodou, protože by okna mohli prasknout. O tom žádná. Ale vlažná voda pomůže a autu neuškodí.

5. Přijde vám předchozí řešení přece jen rizikové? Dávejte před odchodem od auta karton, deku nebo folii na čelní okno a přivřete ji do dveří. Námraza a sníh nemá šanci.

DOPORUČUJEME: Pokuty za sníh na autě až 130 tisíc...

6. A že jste to neudělali? Vyrobte si doma vlastní odmrazovač... Do velké plastové lahve přidejte k obyčejné vodě nemrznoucí směs do ostřikovačů v poměru 1:4 a přidejte lžíci soli. Budete překvapeni, jak dobře to na námrazu funguje.

7. Na zamrznutý zámek je nejlepší odmrazovač. Samozřejmě. Nebo zkuste nahřát klíček na zapalovačem a zámek pak povolí. 

8. Po nastoupení do auta si oklepte boty od sněhu - budou se vám míň mlžit okna a auto nebude plesnivět.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


9. Používejte klimatizaci i v zimě pro rozehřátí auta - zabraníte tak mlžení oken a auto rychleji odmrazíte. Navíc je to dobré po její náplň a pro kompresor. 

10. Nezatahujte ruční brzdu, mohla by vám přimrznout. Nechte zařazenou rychlost - jedničku když stojíte na rovině nebo do kopce, pokuď je auto z kopce, dejte zpátečku. Přední kola vždy vytočte směrem k obrubníku.

DOPORUČUJEME: Máte strach ze závějí? Udělejte si z auta pásák!


TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Led

Důležité Události