Elektromobil

Závoďáky na baterky mají svůj šampionát. Na stovku zrychlí za 2,1 s

Závoďáky na baterky mají svůj šampionát. Na stovku zrychlí za 2,1 s

Závodní auta na baterky, to zní stejně sexy jako holka v babičině noční košili. Jenže nenechte se mýlit... Závodní Tesla S bude hodně rychlá!

Šampionát pro elektrické Tesly S má už svoje jméno a pravidla. Seriál Elektric GT pojede dvacet pilotů, v deseti závodních týmech na sedmi okruzích v identických závodních autech. Víkend se bude skládat z dvacetiminutového tréninku, půlhodinové kvalifikace a dvou šedesátikilometrových závodů - jeden se pojede za dne, druhý za soumraku. Fanoušci budou mít možnost sledovat závody živě na Periscope, Twitch a YouTube, stejně jako komunikovat přímo s týmy skrz připravovanou sociální platformu. 

DOPORUČUJEME: WRC v roce 2017 bude super!

A auta? Přestože se předtím mluvilo, že budou vycházet z modelu Tesla S P85+, tak nyní bylo oznámeno, že základem bude novější P100, které má silnější baterie a je ještě rychlejší. Jinými slovy - závodní Tesla Electric GT s výkonem 585 kW a točivým momentem 995 Nm zrychlí na stovku za 2,1 vteřiny!!! A to už je slušný kalup... První testy absolvoval s autem Hainz Harald Frentzen, který má velmi slušný závodní životopis. Kromě všech těch běžných marketingových řečí jako „velmi zajímavá zkušenost“, „jsem rád že jsem u vývoje“ nebo „EGT směřuje správným směrem“ však taky řekl, že je překvapen jak dobře se závodní Tesla chová a jak je postavená. O výkonu prohlásil že jeho až nadbytek, a že je velmi zvědav na vzájemné souboje, protože tady se bude bojovat opravdu tvrdě. Potvrdil taky udávané výkony a dodal, že váha závodního auta je 1730 kg, což je přibližně o 500 kg méně než sériová Tesla S. Lithium-iontové akumulátory mají kapacitu 100 kWh.

DOPORUČUJEME: Zajeli jsme rychlé kolo na okruhu v Mostě s tím nejšílenějším autem... Podívejte se na video!

Ve své první sezóně navštíví seriál EGT sedm klasických evropských okruhů jako jsou Paul Ricard, Barcelona, ​​Assen, Estoril a Nürburgring, a pak se pojedou další tři závody v Severní a Jižní Americe. No, těšíme se a budeme vás dál informovat. A co si myslíte vy? Bude Electric GT stát za vaši pozornost?

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události