Testování

VIDEOTEST: Je to pick-up, ale jezdí stejně dobře jako osobní auto

Dřív auto do lesa, nebo pro dělníky. Dnes se dá používat denně a nebudete u toho nijak trpět. Vyzkoušeli jsme ji v terénu i na silnici!

Pořídit si velký pick-up jako rodinné auto dává větší smysl než kdy dřív. Jejich proměna za posledních pár let je markantní a z pracovního nástroje se stává životní styl. Jo, to jsou ty běžné řeči, ale tím vás nehodlám obtěžovat, byť je to pravda.


Odstěhoval jsem se z města na venkov, protože už mě nebavilo platit hypotéku a měl jsem malou garáž. Za cenu dva plus jedna v Praze koupíte slušný domek se zahradou do padesáti kilometrů od hlavního města a dojíždění zabere stejně času, jak kdybych jezdil MHD z jednoho konce Prahy na druhý. Ale to vás asi taky nezajímá. Nicméně pro mě je to důležité a když jsme ženě kupovali auto, tak padla volba na naftu, za což se tak trochu stydím.


DOPORUČUJEME: Videotest - Citroen C3 je malé atraktivní auto s přátelskou cenou. Nějaká ALE?


Nicméně za novou Navaru bych se rozhodně nestyděl a moc by se mi hodila. A taky líbila... Nissan totiž vyměnil zadní tuhou nápravu za moderní pětiprvkové zavěšení a jízdní komfort tak okamžitě vystřelil o několik levelů nahoru. Přidejte si k tomu pohodlný interiér, skvělé sedačky a kufr, který vám bude závidět každý majitel Octavie Combi. Naftový čtyřválec je taky relativně OK, se 190 koni rozhodně nebudete mít problém, ale pravda je, že se fakt těším až se svezu VW Amarok s V6 TDI. Přece jen čtyři a šest válců bude nejspíš trochu rorzdíl. Nicméně rozdíl je i v pořizovací ceně. Navara totiž nepatří mezi auta z kategorie snů. 

DOPORUČUJEME: Videotest - Jak jede naftové Porsche Panamera za 3,3 milionu?

Takže víte co jsem udělal? Posadil jsem za volant na dva dny svojí ženu. Zamilovala se. Naštěstí ne do jiného chlapíka, ale do Navary. Takže jsem jí koupil slaměný klobouk a začal šetřit. Protože tohle auto rozhodně stojí za hřích a dá se s ním dělat víc věcí než jen jezdit pro dřevo. Taky se s ním dá tahat vozík s Catem, na korbě se dá spát, dá se s ním jezdit každý den do práce a když by náhodou byla někde bouračka, tak ji prostě objedete.


DOPORUČUJEME:
Videotest - Subaru Forester XT - jde o víc než jen o to jak vypadá ve městě

Jan Červenka, tmz.vo.llnwd.net
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Testování

Důležité Události