Škoda Auto

Podivná studie Škody. Z Kodiaqa staví monstrum na obřích kolech!

Podivná studie Škody. Z Kodiaqa staví monstrum na obřích kolech!
Zdroj: Škoda Auto

V Mladé Boleslavi vzniká oranžový monster truck. Škodu Kodaiq tam přestavují na dvoudveřový pickup na obřích kolech. Představený má být v červnu.

Mohutná kola, ostré hrany, nafouknuté tvary, odkrytá záď. Tak bude vypadat nová podoba Škody Kodiaq. Skici jsou hotové, za tři měsíce by měl vyjet hotový vůz.

Ne, ve Škodovce se nezbláznili. Největší SUV mladoboleslavské značky v odvážném designu vzniká jako tradiční studentský projekt 29 žáků a 6 žákyň Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. A v těchto projektech se tradičně žádné meze nekladou.

Vloni se studenti vrhli na Karoqa, uřízli mu střechu a na bázi kompaktního SUV postavili kabriolet Sunroq. Letos je na řadě Kodiaq. Bude z něj působivý dynamický dvoudveřový pickup.

Související obsah

Praktický projekt žákovského auta je pro 17 až 20leté studenty vrcholem jejich odborného vzdělávání. Mají možnost prokázat svou kreativitu a konstruktérský talent. “Projekt žákovského auta je fantastický,“ říká jedna z žákyň Zuzana Otradovská. Pochvaluje si hlavně možnost realizovat vlastní vize, práci v malém týmu a taky podporu zkušených techniků, designérů a mistrů odborného výcviku, kterou studenti během celého projektu mají.

Skici svého modelu vlastnoručně vytvářeli pod dohledem šéfdesignéra Škodovky Olivera Stefaniho a jeho týmu. Následovat bude konstruktérská práce. Hotovo má být za necelé tři měsíce, kdy bude pickup představen veřejnosti.

Související obsah

Každoroční studentský projekt demonstruje už od roku 2014 vysoký standard profesního vzdělávání ve Škoda Akademii. Učiliště v Mladé Boleslavi má více než devadesátiletou tradici, nabízí tří- a čtyřleté vzdělávací programy v řadě technických oborů

Dvoudveřový pickup vzniká už jako šesté studentské auto. Jako první vznikl v roce 2014 Citijet na bázi modelu ŠKODA CITIGO, následoval pickup Funstar vycházející z Fabie. Rapid Spaceback studenti proměnili na kupé Atero, předloni vzniklo elektrické autíčko Element opět ze Škody Citigo a vloni zmíněné kabrio Sunroq. Podívejte se na předchozí projekty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události