Prezident

Zeman si oblíbil Kodiaq! Je tam víc místa, lépe se do něj nastupuje

Prezident Miloš Zeman dostane nový služební vůz. V Lánech už si prý vyzkoušel první mladoboleslavské SUV a líbí se mu hlavně to, že auto je vyšší, takže se mu do něj lépe nastupuje. TV Nova to potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Navíc firma Zemanovi slíbila, že mu vůz upraví na míru.

Prezident Zeman využívá hlavně svou limuzínu z Mladé Boleslavi. Kam nezajede, tam nastupují terénní vozy zahraniční výroby, které má k dispozici správa Hradu. Ale i to by se mohlo změnit. Před pár týdny totiž zástupci mladoboleslavské automobilky navštívili prezidenta na zámku v Lánech, kde mu představili nové SUV.

A Zemanovi se prý vůz velmi líbil. "Pan prezident byl s tímto vozem spokojen. Je to vůz komfortní při nastupování a vystupování, je tam větší prostor. Připomínám, že pan prezident sedí na přední sedačce," uvedl Ovčáček. "Auto, ve kterém má jezdit český prezident, má být vždy české," prohlásil zase před časem Zeman.

Že by ale prezidentské SUV zcela nahradilo prezidentskou limuzínu, to prý podle mluvčího nehrozí. Auta bude střídat. "Nelze ho využívat pravidelně, protože pokud je oficiální kolona, je třeba dodržovat protokolární pravidla. K tomu je určen Superb. Ale na neformálnější cesty, která nemají přísnější pravidla, bude možné použít vůz Kodiaq," doplnil Ovčáček.

Související obsah

Prezidenti Havel a Klaus dávali přednost vozům zahraniční výroby. Václav Klaus Audi a Václav Havel Mercedesu a BMW. Z českých vozů využil Havel Fabii, sám seděl za volantem a jízdu si tehdy užil.

Oficiálně by podle informací TV Nova měl být nový vůz Zemanovi nabídnut v příštích týdnech. A kromě úpravy sezení na míru prý nebude mít žádný nadstandard. Ani popelníček.

Michal Čoudek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Prezident

Důležité Události