Automobilka

VW nemůže dostavět 20 000 aut. Kvůli malému dílku z Česka

VW nemůže dostavět 20 000 aut. Kvůli malému dílku z Česka
Zdroj: Profimedia

Automobilka Volkswagen Group řeší v Německu a vlastně i Česku pozoruhodný problém. Hledá místo, kde na několik týdnů dočasně zaparkovat neuvěřitelných 20 tisíc nových aut. Důvod je zdánlivě banální - chybí jim úchyt do přihrádek na rukavice, protože továrna v Mostě, kde se vyráběly, vyhořela.

I takový detail jako je přihrádka na rukavice dokáže ochromit a zkomplikovat výrobu celého automobilového koncernu. Dokazuje to případ z Německa, který právě řeší automobilka Volkswagen. V Česku totiž koncem ledna vyhořela česká továrna RAI Most, kde se vyráběl právě jeden malý díl do přihrádky na rukavice.

Související obsah

Protože i kvůli tak bezvýznamné součástce nelze považovat nová auta za dokončená, nelze je posílat do prodeje. Továrna přitom stále chrlí další a další auta bez dokončené přihrádky na rukavice. Automobilka teď proto v Německu hledá parkoviště pro své zbrusu nové vozy.

Podle produkce aut i odhadů, kdy se podaří nahradit výpadek ve výrobě chybějící součástky, si ve Volkswagenu spočítali, že potřebují na několik příštích týdnů sehnat parkoviště pro 20 tisíc vozů. Oznámil to mluvčí automobilky Jan Wurps.

Výpadek výroby postrádaného dílu bude trvat týdny. Dočasně, jen na několik dní, ho chce automobilka nahrazovat podobným typem z Číny. Od čtvrtka pak chce přibývající auta parkovat v továrním areálu ve městě Emden, ale jen na čtyři dny.

"Budeme se těšit na další místa v okruhu až 100 kilometrů," tlumočil mluvčí automobilky Jan Wurps nabídku majitelům nejrůznějších pozemků. Uvažuje se také o nevyužitém místu v přístavu JadeWeserPort ve Wilhelmshavenu.

Související obsah

Nebylo by to poprvé, co by tam parkovala nová auta zo podobných okolností. Kvůli problémům s prostorem tamní prostory v minulosti využilo i Porsche.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události