Kia

Nová Kia Picanto i ve sportovní verzi a jen jako pětidvířko

Nová Kia Picanto i ve sportovní verzi a jen jako pětidvířko

Další ženevská premiéra v předstihu - malá Kia Picanto. Nově ve sportovním provedení GT line.

Tohle malé městské auto je u nás mimořádně oblíbené, a stejně jako v zahraničí, i tady se prodává nejvíc v praktičtějším pětidvéřovém provedení. I proto se nová verze bude prodávat jen jako pětidvířko. Zároveň má delší rozvor, víc prostoru v interiéru a větší kufr - nyní 255 litrů.
 

DOPORUČUJEME: První svezení s novou Octavií - jak jede a proč tolik záleží na barvě?


Picanto bude mít i nadále skromné benzínové motory, a to litrový tříválec a čtyřválec 1,2 l. Jejich výkony budou 66, 83 a 99 koní a budou spřaženy s pětistupňovým manuálem, automatická čtyřstupňová převodovka pak bude jen pro čtyřválec. Kia tvrdí, že se u nového modelu soustředila na jízdní dynamiku a aby Picanto fungovalo nejen ve městě, ale aby se s ním dalo jezdit i na delší vzdálenosti. Zároveň jedním dechem dodává, že sportovní provedení GT-Line a GT-Line S s přeplňovaným litrovým modelem je maximum, a že sportovně založené řidiče spíš osloví až model Rio GT, který se objeví v roce 2018.


DOPORUČUJEME: Přijdou auta se stočeným tachometrem o technický průkaz?


Jestli bude nové Picanto v něčem bodovat, pak je to jeho výbava. Šest airbagů, systém nouzového brždění, 7palcový displej a možnost rozsáhle individualizace mají přilákat nové zákazníky.


DOPORUČUJEME: Co je nejlepší na nových autech? Světla! A tady je důkaz...

 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události