Padělky

Policie odhalila výrobu falešných Ferrari a Lamborghini

Zapomeňte na falešná trička a kabelky, tohle je trochu jiný level. Ve Španělsku objevili dílnu na falešné supersporty!

Na začátku tohoto příběhu byl inzerát na automobilovém serveru, který nabízel repliku ferrari za cca milion korun. Když se o to začali policisté zajímat, zjistili, že nejde jen o jedno auto, a že je to akce, kde jde podstatně o víc! 

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKUNarazili totiž na trojici podvodníků, kteří v dílně vyráběli falešná Ferrari a Lamborghini. Při razii bylo zabaveno čtrnáct rozestavěných aut v různých stádiích - od úplného začátku až po téměř finální provedení, a taky čtyři již hotové kusy. K autům zabavili taky hromadu součástek a co hlavně, taky falešné doklady. Nicméně tady nejde jen o dokumenty... Trojice bude obviněna podle zákonů o ochraně duševního vlastnictví. Automobilky si pečlivě hlídají nejen techniku ale i design svých aut a nechávají si všechno patentovat. 


DOPORUČUJEME: Manželé k pohledání - se svým Lamborghini driftují jako Ken Block

Jak je vidět i na videu španělské policie, tak co se designu týče, šlo o docela zdařilé padělky a ro jak zvenku, tak uvnitř. Karoserie sice nebyly z hliníku ani karbonu, jak je zvykem, ale z podstatně levnějšího laminátu. Co se techniky týče, tak auta využívala komponenty vozů značek Toyota, Peugeot a Ford. Zákazníkům ale bylo podle všeho jedno, že kupují auta s obyčejnými motory a že mají pohon předních kol, tady šlo hlavně o to udělat dojem na sousedy.  


DOPORUČUJEME: 10 věcí, které jste o Ferrari určitě nevěděli!Na inzertních serverech není problém najít jak potřebné díly k postavení různých replik, tak i hotová auta. Speciálně v americe pak vznikají velmi zdařilé repliky hlavně starších aut. Nicméně i takhle nová auta, to je docela unikum, byť něco podobného už ve Španělsku jednou bylo - v roce 2013 policie odhalila výrobce falešných ferrari ve Valencii. 

DOPORUČUJEME: Lamborghini do vašeho obýváku - má výkon 800 Wattů a je vlastně docela levné

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události