Jawa

Nové motocykly od Jawy - retro za sto tisíc!

Nové motocykly od Jawy - retro za sto tisíc!

Jawa představila dva nové klasické motocykly, které odkazují na minulost, ale zároveň jim nechybí moderní prvky výbavy. Přesně tenhle typ motorek právě teď frčí!

Vypadají jako klasické stroje, ale při bližším zkoumání objevíte spoustu nových věcí. Jawa konečně vyslyšela přání zákazníků a místo produkce podivných nových strojů se hodlá svézt na retrovlně zájmu o klasické stroje. Má dobře našlápnuto - verze kultovní „třipade“ nabízí pod sto tisíc korun!


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

Jawa 350 OHC
Na první pohled byste si ji klidně mohli splést se starou třistapadesátkou s označením 634 ze sedmdesátých let, ale chyba lávky! Jde o přepracovaný čínský stroj Shineray 400 s jednoválcovým motorem 397 cm3, který je však velmi zdařile přepracován. Vlastně jediné podle čeho spolehlivě na první pohled poznáte rozdíl od starého provedení je tvar výfuků - doutníkový tvar nesplňoval emisní normy. Ano, Jawa 350 OHC plní emisní normy Euro 4 a zároveň má taky povinný systém ABS. Výkon je 28 koní, točivý moment je na hodnotě 31 Nm a suchá hmotnost je 160 kg. Jinými slovy - jede to 130 km/h a zvládne to i začátečník. Zkušenější pak naopak potěší startovací páka (za příplatek), kterou si motoku můžete stylově našlápnout jak za starých časů. Co je ale na 350 OHC nejlepší, to je její cena - málem nám vypadli oči z důlků, 99 930 Kč zní vskutku lákavě!


Jawa 660 Vintage 
Na rozdíl od slabšího sourozence je 660 Vintage pořád motorka vyráběná v Týnci, byť jednoválec 660 cm3 (49 koní a 58 Nm) pochází od Minarelli. I Vintage odkazuje na staré Jawy, ale zároveň nese spoustu prvků z tazkvaných scramblerů - speciálně výfuky jsou toho jasným důkazem. Vintage jede 160 km/h, přední kolo brzdí dva kotouče a motorka váží necelých dvě stě kilo. Prodejní cena? 179 830 Kč. 


DOPORUČUJEME: Video - Majitel Harley-Davidsonu, který nasadí helmu a odloží mozek

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jawa

Důležité Události