Porsche

Panamera kombi oficiálně - když potřebujete rychle něco přestěhovat

Panamera kombi oficiálně - když potřebujete rychle něco přestěhovat

Potřebujete se rychle odstěhovat? Převézt víc než jen malá zavazadla, nebo se vám prostě tenhle styl líbí? Porsche představilo novou verzi Panamery!

Asi by vám přišlo úsměvné, kdybyste potkali majitele takového auta jak skládá do kufru krabice před obchodním domem s nábytkem, ale dost možná se vám to poštěstí, protože Porsche s novou Panamerou Sport Turismo míří i na prakticky smýšlející řidiče, co na tom, že jejich rozpočet při nákupu auta je výrazně vyšší než když si někdo kupuje třeba Octavii nebo i20. Smějete se teď naplno? Panamera Sport Turismo má kufr o velikosti 520 litrů a po sklopení zadních sedaček je to 1390 litrů! Tedy víc, než lecjaký crossover...


DOPORUČUJEME: VIDEOTEST - Jak jede naftové Porsche Panamera?

Porsche nám kombík slibuje už od roku 2012, kdy představilo první koncept. A skoro se divíme, že jim to tak trvalo, protože technicky se Sport Turismo od základní Panamery nijak zásadně neliší, vyjma naladění zadní nápravy. I nabídka motorů je stejná - od základního šestiválce s výkonem 330 koní, přes naftový osmiválec, hybridní verzi až po vrcholné provedení Turbo. 


ZAPARKUJTE SMYKEM U NÁS NA FACEBOOKU A BUDETE MÍT VŠECHNO Z PRVNÍ RUKY

Co je ale zásadně jiné je aerodynamika.  Zadní spoiler se vysune až v rychlosti 170 km/h (ve sportovním režimu při 90 km/h) a má variabilní nastavení. Zároveň se aktivuje když otevřete střešní okno - to kvůli hluku a turbulencím.


DOPORUČUJEME: Český Cayman GT4 ve válečných barvách Porsche - neuvěříte, že je to jen fólie!

Základní provedení Panamery Sport Turismo bude k mání za 2,7 milionu, V8 diesel za 3,4 mio a Turbo za 4,3 mio, a přestože auto bude mít oficiální premiéru až příští týden, tak už si ho můžete objednat. Vaše kufry ještě nikdy nejezdily takhle rychle!

DOPORUČUJEME: 5 nejzvučnějších motorů Porsche všech dob. Volume doprava!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události