Porsche

Stovka za 3,4 s, max. rychlost 310 km/h a spotřeba 2,9 l/100 km

Stovka za 3,4 s, max. rychlost 310 km/h a spotřeba 2,9 l/100 km

Že jsou hybridní auta nudná? Záleží na způsobu jak hybridní technologie využíváte! Nejrychlejší sériově vyráběné Porsche je Panametra Turbo S E-Hybrid s výkonem 680 koní!

Ekologové všech zemí... No, nechme toho a raději uveďme na pravou míru titulek - udáváná spotřeba 2,9 l/100 km je výsledkem laboratorního měření a dojezdu 50 km na elektřinu. A všichni víme, že to jsou jen čísla na papíře. Nicméně ten zbytek je skutečný jako že nebe je modré a tráva zelená. Porsche přiveze na autosalon do Ženevy Panemeru s hybridním pohonem, která se po hypersportovním modelu 918 Spyder stává nejrychlejším nejsilnějším modelem značky. Má 680 koní, 850 Nm, jede 310 km/h a na stovku zrychlí za pouhé 3,4 vteřiny. Masakr? Jo, to si pište!


DOPORUČUJEME: Videotest - naftová Panamera žere silnici, sportovní auta a malé děti

Nikdo moc nepočítal, že hybridní Panamera bude takhle šílená, ale je to prostě tak a Porsche se soustředilo na to, aby co nejlépe nakombinovalo výkon s ekologií, a tak potěšilo zákazníky a zároveň uspokojilo (mnohdy nesmyslné) ekologické požadavky Evropské unie. Přeplňovaný osmiválec s výkonem 550 koní je spojený se 136 koňovým elektromotorem a přes osmistupňovou převodovku jsou poháněna všechna čtyři kola. Aby se Panamera Turbo S E-Hybrid mohla chlubit tak velkým dojezcem čistě na elektřinu a tak nízkou spotřebou, má velký li-ion akumulátor s kapacitou 14,1 kWh. Z běžné zásuvky ho dobijete za šest hodin, výkonější nabíječka to zvládne za dvě hodiny. Auto připojené v nabíječce lze zároveň vytápět nebo klimatizovat, všechno samozřejmě můžete sledovat a ovládat díky aplikaci v mobilním telefonu.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


První dvě auta už jsou objednaná i v ČR, a to navzdory tomu, že Turbo S E-Hybrid ještě nemá v ČR oficiální cenu. Rychlý přepočet z německého ceníku ale vychází na cca pět milionů korun, verze Executive s rozvorem prodlouženým o 150 mm vychází o čtyři sta tisíc dráž. V ceně jsou keramické brzdy, aktivní pružení a Sports Chrono paket, třeba za parkovací systém nebo LED světla se ale bude připlácet. 


DOPORUČUJEME: Mercedes přiveze do Ženevy konkurenci pro Panameru

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události