AAA AUTO

S odchodem zimy rapidně narůstá počet nabízených ojetých vozů na českém trhu

S odchodem zimy rapidně narůstá počet nabízených ojetých vozů na českém trhu
Zdroj: AAA Auto

V únoru oproti předchozímu měsíci enormně vzrostl počet nabízených ojetých vozů na českém trhu, a to až o 15 000 automobilů.

Celkem bylo tedy inzerováno 77 000 ojetin. Tento vývoj ukazuje, že s příchodem jara se stále více zákazníků odhodlává ke koupi ojetin, v první desítce se navíc stále drží luxusnější vozy. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

„Únorové statistiky s sebou přináší výrazné změny zejména v počtu nabízených ojetin na trhu. Zatímco v lednu bylo zjevné, že se zákazníci stále finančně vzpamatovávali z vánočních svátků, v únoru již trh s ojetinami chytil novou mízu. A s příchodem jarního období očekáváme ještě větší nárůst počtu ojetých vozů na českém trhu,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Celkem bylo inzerováno 77 tisíc ojetých vozů, což je až o 15 tisíc více než v předchozím měsíci. Statistika mapuje celkový počet ojetin nabízených na trhu jak autobazary, tak živnostníky z oboru prodeje ojetin, ale také firmami a soukromými osobami bez návaznosti na obchod s ojetými automobily.

Nejvíce ojetin bylo již tradičně v Praze (18 604), nejméně v Karlovarském kraji (1 498). Co se průměrného počtu najetých kilometrů týče, nabídka se příliš nezměnila (153 143 km) a klesla pouze o dva tisíce kilometrů. Průměrné stáří automobilů v nabídce se snížilo o dvě desetiny, tedy na hodnotu 9,5 let. Průměrná cena automobilu přitom byla 209 260 korun.

Únorová statistika nepřinesla oproti lednu žádné zásadní změny v žebříčku nejinzerovanějších ojetin. Sedmou a osmou příčku si pouze prohodily vozy Ford Mondeo a BMW 3. Trend, který byl nastolen už od počátku nového roku, tedy vzrůstající obliba luxusnějších a bezpečnějších vozů, nadále přetrvává a své místo v první desítce si proto stále drží vozy jako Audi A4 a Renault Megane. „Je to jen důkaz toho, že čeští zákazníci začínají stále více dbát na svou bezpečnost a komfort na silnicích,“ dodala Kateřina Topolová.

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v únoru 2017
1. Škoda Octavia
6. Ford Focus
2. Škoda Fabia
7. Ford Mondeo
3. Volkswagen Passat
8. BMW 3
4. Volkswagen Golf
9. Renault Megane
5. Škoda Superb
10. Audi A4
 
 
 
 
 
 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události