Porsche

Hvězda autosalonu: RUF utajil nástupce legendárního CTR!

Hvězda autosalonu: RUF utajil nástupce legendárního CTR!

Jedna z největších senzací autosalonu je kanárkově žluté Porsche 911. Auto s cenovkou 24,5 milionu korun je určené pro skutečné znalce.

Porsche? Ale jděte! Tohle je nástupce legendárního Yellow birdu, tedy modelu RUF CTR, který v roce 1987 atakoval na okruhu Nardo rychlost 342 km/h a stal se tak nejrychlejším autem své doby. Zběsilé 469koňové monstrum se pak objevilo i na Nordschleife a jeho jízda v Zeleném pekle se pak stala večerníčkem pro všechny fanoušky rychlosti.

DOPORUČUJEME: 911 Singer - dokonalost sama
 

O tom, že RUF přiveze do Ženevy nové auto, vědělo jen pár zasvěcených a vývoj prototypu probíhal v maximálním utajení. O to víc nám spadla brada… Yellow Bird pro 21. století má karbonovou karoserii, suchou váhu 1200 kg, unikátní koncepci podvozku, keramické brzdy, pohon zadních kol, manuální převodovku a šestiválec 3,6 l se dvěmi turby. Jak moc je rychlý? No řekněme, že s výkonem 710 koní a točivým momentem 880 Nm asi nebude mít moc soupeřů. Nebo snad chcete vědět, že na stovku zrychlí za 3,5 vteřiny, na 200 km/h pod devět vteřin a že má jet 360 km/H? Tohle je každopádně zatím jen prototyp.

DOPORUČUJEME: Videotest - jak jede naftová Panamera a proč jsme z ní paf?

Ano, Ruf plánuje sériovou výrobu, tedy pokuď se tak dá mluvit o 30 kusech, které spatří světlo světa. Už po pár hodinách od premiéry byla polovina produkce pevně zamluvena, a to navzdory ceně 24,5 milionu korun…


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události