Autodrom Most

Autodrom Most - zákaz ježdění na okruhu? No to je ale nesmysl!

Autodrom Most - zákaz ježdění na okruhu? No to je ale nesmysl!

Okruh v Mostě drtí další vyhláška - radnice schválila zákaz ježdění o státních svátcích a v neděli. To se snad zbláznili?

Víte co se dělá na závodním okruhu? Správně, závodí! A taky se tam testuje a jezdí tam i obyčejní řidiči, kteří si chtějí svoje auta vyzkoušet v bezpečí na uzavřené trati. A zatímco ježdění pro veřejnost a testování probíhá v týdnu, tak většina závodů se koná o víkendu. Tak je to naprosto normální na celém světě a nejnovější módou jsou závody přímo v centrech měst, vzpomeňme na F1 v Baku nebo Monacu, nebo WTCC v Marakeši. Jenže radnice v Mostě přišla s vyhláškou, podle které se na okruhu v Mostě nesmí jezdit a závodit v neděli od 12:00 hod. a v dny státních svátků. Po třiceti letech tradice mosteckého autodromu by to mohlo znamenat jeho konec.


DOPORUČUJEME: Videotest - způsob jakým velké a těžké Audi projede okruh v Mostě vám vyrazí dech!

„Nechápu to, nechápu,“ odmítá tomu uvěřit Jan Červenka, šéfredaktor autoTN.cz. „Do Mostu na závody jsem jezdil už jako dítě, jezdím tam dál na všechny možné víkendové akce a teď tam taky pravidelně testujeme v týdnu. Mám obrovskou radost jak nový majitel okruh rozvíjí, jak investuje do zázemí a jak se snaží. A o to víc mě drtí, jak mostecká radnice může vydat takový nesmysl, jako je zákaz ježdění v neděli. V neděli se totiž konají ty největší akce na všech závodních okruzích na světě!“


DOPORUČUJEME: Driftující Subaru na zasněženém okruhu v Mostě

Nová mostecká vyhláška má chránit obyvatele městské části Souš a vztahuje se jak na závodní okruh, tak na rekreační areál Matylda. Zakazuje „používání hlučných strojů, přístrojů a zařízení a veškeré další činnosti, které vytvářejí souvisle po dobu přes 5 minut hluk, vibrace či dunění“. Což se samozřejmě vztahuje i na fungování autodromu. Ten stojí na svém místě víc jak třicet let a vznikl jako součást rekultivace krajiny po těžbě uhlí. Radnici prý počítá s možní udělení výjimek. Zároveň se chystá koupit hlukoměr, aby mohla měřit dodržování vyhlášky. A autodrom? „Hledáme východicko z této situace a znění protihlukové vyhlášky analyzují námi oslovení odborníci na právo, zdraví a hygienu. Mají k dispozici veškeré dostupné informace a dokumentaci, jež se vztahují k problematice hlukových limitů a provozů autodromu,“ stojí v tiskovém prohlášení okruhu.


DOPORUČUJEME: Závody veteránů na okruhu v Mostě, to si nenechte ujít!


No a co si o tom všem myslíte vy?
 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události