Odměna

Prémie za velké zisky, každý zaměstanec Škodovky dostane 45 tisíc!

Prémie za velké zisky, každý zaměstanec Škodovky dostane 45 tisíc!

Zaměstnanci škodovky se svezou na vlně úspěchu - mladoboleslavská automobilka zažila rekordní rok a o svůj zisk se podělí se zaměstnanci. Na odměnách jim vyplatí 1 215 000 000 Kč.

Škoda Auto dlouhodobě patří mezi nejlepší zaměstnavatele v České republice a tohle je jen další důkaz. Čtvrteční vydání týdeníku Škodovácký odborář informuje o tom, že zaměstnanci škodovky dostanou bonus k výplatě ve výši 45 000 Kč, jako odměnu vázanou na hospodářský úspěch celé automobilky. Vloni dostali zaměstnanci 34 000 Kč, letošní částka je stejně rekordní, jako zisk automobilky, která se stala jedním z tahounů celého koncernu. V ziskovosti předčila už i Audi a zařadila se na druhé místo za automobilku Porsche.

DOPORUČUJEME: Gratulace do škodovky - je druhou nejziskovější firmou koncernu!

Provozní zisk automobilky stoupl na 32 miliard korun a odboráři se chlubí, že se jim povedlo vyjednat zatím nejvyšší bonusy pro zaměstnance v historii firmy - k loňským slíbeným 4 tisícům korun přibyde škodovákům v dubnové výplatě dalších 41 000 Kč. Celková částka 45 000 Kč je pak fixní a dostane ji každý zaměstnanec, bez ohledu na profesi. Tím to ale ještě nekončí, celkový letošní bonus pro zaměstnance Škoda Auto by měl dosáhnout cca 90 000 Kč!


DOPORUČUJEME: Tajné plány škodovky na další tři roky

Jak již bylo zmíněno, Škodovka vyplácí bonusy každý rok dva. Ten první je zaručený a vázaný na tarifní mzdy, ten druhý je variabilní a počítá se dle zisku automobilky. Průměrná mzda zaměstatnců v automobilce Škoda Auto byla vloni 36 000 Kč, zaměstnanci pak dále dostávají řadu dalších výhod jako třeba příspěvek na dovolenou, pobyty v lázních, výhodné půjčky nebo slevy na auto. Škodovka zaměstnává v českých závodech cca 27 000 lidí.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Odměna

Důležité Události