Autodrom

Radnice nepovolila okruhu v Mostě konání víkendových závodů

Radnice nepovolila okruhu v Mostě konání víkendových závodů

V Čechách máme dva závodní okruhy. Ten v Mostě byl dlouho neprávem opomíjený a teď, když se mu začíná dařit, tak přicházejí omezení, regulace a zákazy ze strany, odkuď by to asi nikdo nečekal...

Mysleli byste si, že když máte v regionu jako jednu z mála atrakcí závodní okruh s patřičným zázemím, polygonem a nyní i homologací FIA pro pořádání Mistrovství Evropy tahačů či minibiků, nebo mistrovství světa WTCC, takže ho budou všichni maximálně podporovat? Omyl! Mostecká radnice vydala protihlukovou vyhlášku, která autodromu de facto zakazuje provoz o nedělích a státních svátcích. Okruh obratem zareagoval a zažádal o výjimky pro pořádání nejdůležitějších akcí sezóny, ale radní schváli jen šest ze šestnácti navrhovaných akcí.


DOPORUČUJEME: Autodrom Most - zákaz závodění?! No to je ale nesmysl...

„Nevíme, zda se k žádosti radní ještě vrátí a budou posuzovat udělení výjimky i pro další akce, či zda je jejich rozhodnutí definitivní. Pokud povolili výjimku skutečně jen pro šest akcí, pak nechápeme, podle jakého klíče rozhodovali,“ uvádí se v tiskovém prohlášení autodromu Most. A má to svoji logiku: „Nechápeme například neschválení výjimky pro závod Mistrovství Evropy minibiků. Radní schválili výjimku pro červencové republikové mistrovství minibiků, pro – v podstatě totožnou akci - evropský šampionát minibiků o týden později už nikoli. Přitom evropský šampionát v ČR je obrovskou šancí pro tuzemské začínající motocyklové jezdce, kteří by jinak neměli šanci se ho zúčastnit. Dalším nepochopitelným krokem radních je ignorování vyvrcholení letošní sezony, kterým je Evropského poháru cestovních vozů ETCC. Vloženým závodem mělo být navíc finále letošního ročníku seriálu Škoda Octavia Cup, který se těší obrovské přízni fanoušků i jezdců. Místo toho, abychom se dočkali ocenění, radní tento motoristický svátek do výjimky vůbec nezahrnuli.“


DOPORUČUJEME: 12. ač 14. května se na okruhu v Mostě konají veteránské závody a taky veřejný veteránský sraz!

Je paradoxní, že největší stížnosti na hluk přišly od lidí, kteří se k autodromu přistěhovali před dvěma nebo třemi lety. Přitom okruh v Mostě poslední dva roky prochází renovací a jsou naplánované další úpravy, které z něj udělají moderní závodní trať. Už tak nám ale Most všichni závidí a třeba německé kluby zde s oblibou testují a závodí, jinými slovy, utráci tady peníze. A kdo se byl někdy podívat třeba na závody tahačů, ten vám potvrdí, že jde o opravdový motoristický svátek. A námitky, že by se mohlo závodit v týdnu? To bysme byli opravdu asi jediná země na světě a diváci by nedorauli žádní.


DOPORUČUJEME: Driftující Subaru na okruhu v Mostě. Všechno bokem! 


Autor článku kvituje s povděkem, že je mostecký autodrom ochotem se bránit i soudní cestou, a že již podal podnět proti platnosti vyhlášky. 


 

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autodrom

Důležité Události