Záchranné složky

Kodiaq, který vám může zachránit život. Nahlédněte dovnitř

Škodovka představila upravený Kodiag pro záchranáře. Má defibrilátor, vystřelovací zásuvku, nejvýkonnější majáky a spoustu dalších vychytávek.

Škodovky fungují ve službách zdravotníků už od třicátých let minulého století a není snad nikdo, kdo by neznal milované i proklínané modely 1203.

A přestože škodovka podobné auto v nabídce aktuálně nemá, tak třeba jen modelů Yeti v záchranářském provedení ještě pořád aktivně slouží víc jak dvě stě kusů a záchranky po celé republice s nimi hlásí maximální spokojenost.


DOPORUČUJEME: Videotest Škody Kodiaq - jak funguje na silnici i v terénu?

Teď by ale Yetiho mohl nahradit větší a modernější Kodiaq. Škoda - Auto představila první prototyp záchranářského Kodiaqu. A že vypadá opravdu dobře! Kromě barevného provedení které vychází ze zákona, je tenhle kus osazen nejmodernější majákovou technikou, 100wattovou sirénou, výstražnou houkačkou a třeba i takzvanou světelnou alejí. To vše je vidět na první pohled. Zevrubnější prohlídka odhalí speciální zástavbu v kufru, kde je kromě defibrilátoru třeba i odsávačka, plicní ventilátor a samozřejmě velká sada první pomoci.

K tomu, aby auto mohlo dobře sloužit, je vybavené takovými věcmi jako je třeba druhý elektrický okruh se samostatnou baterií a pojistkovou skříní, auto má taky takzvanou vystřelovací zásuvku (odpojí se sama po nastartování) a vůz v pohotovosti má taky permanentně předehřátý olej na 60°C. „Celé auto je postavené tak, aby bylo maximálně komfortní pro řidiče a posádku,“ říká Josef Baláž ze Škody Auto. „Je postavené na nejsilnější a zároveň nejprodávanější verzi Kodiaqu se 190koňovým naftovým motorem, s automatickou převodovkou a s pohonem všech kol.“ Všechny úpravy auta se na autech provádí dodatečně a dle specifikace objednavatele, tohle demo auto má navíc hasičský přístroj, LED svítilnu, další zásuvky…


DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq a její chytrá řešení

Záchranařský Kodiaq může být záchrankám doručen zhruba do dvou měsíců po objednání, napřed ale musí každá oblastní záchranná služba vypsat potřebný tendr. Cena přestavby začíná na 250 tisích bez DPH.


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Záchranné složky

Důležité Události