Testování

VIDEOTEST: Mini Countryman SD ALL4 - Říkejte mu minimax!

Vypadá jako Mini a rozdává radost jako Mini, ale ve skutečnosti je to velké auto!

Do té doby než máte srovnání vám ani nepřijde, že je tak velké. Ale je! Nicméně není to žádné drama, zákaznící přece touží po podobných autech, ne? Je fascinující, jak dobře umí skrývat svou velikost, samotného mě to dokázalo překvapit hned několikrát. Minimálně pokaždé když jsem k němu přišel, pak když jsem otevřel zadní dveře a vyzkoušel místo na zadních sedadlech, no a v neposlední řadě při pohledu do kufru.

DOPORUČUJEME: Volkswagen up! - jedno z nejlepších aut do města. A je radost ho řídit!

Jenže když už to není mini, má to z Mini alespoň duši? Snaží se seč jen může, a to navzdory silnému 190koňovému turbodieselu, automatu a pohonu všech kol. Správně, to je pro Mini hodně nevídaná kombinace, ale opět - mezi crossovery se tohle nosí. Každopádně auto jede jako čert a motor sám o sobě je bezva. Převodovce chybí ostrost, naopak trakce má na rozdávání.

DOPORUČUJEME: Subaru Forester - nejde o to jak vypadá, jde o to jak jezdí!Jestli jste zvědavi, jak Mini jezdí, tak se mrkněte na video. Tady vám prozradím jen to, že podvozek má  tužší nastavení, ale tlumiče překvapivě dobře stíhají jednotlivé nerovnosti. A že Mini Countryman ALL4 má dobré řízení, ale taky sklony k nedotáčivosti.


ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU

 
 

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Testování

Důležité Události