Investice

GALERIE: Jedna z nejlepších soukromých sbírek Ferrari na světě!

GALERIE: Jedna z nejlepších soukromých sbírek Ferrari na světě!

Ivesticemi do módních značek vydělal hromadu peněz a za ty si nakoupil víc jak dvacet aut snů. Většinou to jsou vzácná Ferrari, ale necílí přímo na ně.

Jeho celé jméno je Lawrence Sheldon Strulovitch, ale jméno si často zkracuje na Stroll. Šedesátiletého chlápka dobře znají v aukčních domech, ve Ferrari i v Porsche, ale taky na závodech veteránů. Je to fanoušek a podle všeho taky dobrý řidič. Vybudoval úžasnou sbírku aut, ale místo toho, aby se jimi jen kochal v klimatizovaé garáži, tak je i řídí. „Samozřejmě, že vnímám jejich hodnotu,“ říká Stroll. „Ale když je řídím, tak neřeším jestli stojí milion nebo dva, ale jde mi o zážitky a o pocit z nich.“ A to se nám se nám samozřejmě líbí!

SNĚTE SPOLEČNĚ S NÁMI NA FACEBOOKU

Na jeho jméno jsme narazili když jsme dávali dohromady seznam 10 nejdražších aut na světě, protože v jeho garáži nechybí skvost jménem Ferrari 275 GTB/4 S NART Spider, za které v roce 2013 zaplatil 27,5 milionu dolarů. Vedle něj parkuje 250 Testa Rossa Scalietti Spyder a Ferrari 512 M Sunoco, ale neomezuje se jen na stará auta - LaFerrari FXX K, 360 GT, 360 Challenge, F430 Challenge, 458 GT3 jsou toho důkazem. 

DOPORUČUJEME: Synovi prezidenta zabavili soukromou sbírku aut. Nechyběl Veyron, LaFerrari nebo 918 Spyder


Nicméně Stroll nemá rudé klapky na očích a jeho sbírka zahrnuje i jedinečné Porsche 959 nebo starý Ford GT40, pak má taky McLareny M8D, M22, F1 nebo ultimativní provedení GTR. A nechybí ani Pagani Zonda nebo Huyara...

DOPORUČUJEME: Automobilové porno - Ferrari 250 GTO na okruhu Zandvoort

Lawrence Stroll se narodil a vyrůstal v Montrealu v Kanadě v rodině bohaté obchodníka a pokračoval ve šlápějích svého otce - investoval do rozvoje značky Pierre Cardin v Kanadě a pak připojil ještě značku Ralph Lauren. Opravdový úspěch mu pak přineslo uvedení značky Ralph Lauren a Tommy Hilfiger do Evropy.


DOPORUČUJEME: V Itálii vydražili zabavenou sbírku aut za 1,38 miliardy

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Investice

Důležité Události