Policie

Policie bude používat auta značky Hyundai, dostala slevu 72 procent!

Policie bude používat auta značky Hyundai, dostala slevu 72 procent!

Hyundai a Škodovka si to rozdaly v tendru na nová policejní auta. Korejci nakonec dali nabídku co se neodmítá a Policie ČR odebere 809 vozidel za 337 milionů korun. Škodovka nejspíš podá žalobu...

Pokuď jste si mysleli, že Škodovka dodává české policii auta tak nějak automaticky, pak jste na omylu. A nyní to bude na silnicích opravdu vidět, protože Hyundai v tendru vysoutěžil dodávku 652 modelů Tucson s benzinovým motorem 1,6 T-GDI (177 koní) a manuální převodovkou, dalších 157 Tucsonů bude se sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Hyundai dodá auta do konce letošního roku. Vyhrála cena, Hyundai totiž předložil nabídku, kdy auta, která mají dle smlouvy cenu 596 a 691 tisíc bez policejního vybavení, prodá policii za 381 a 494 tisíc Kč. A to včetně policejní výbavy, která má sama o sobě hodnotu až 200 tisíc! Ceny jsou včetně DPH.


DOPORUČUJEME: Policisté budou jezdit v elektromobilech BMW i3. Dostali je zadarmo!!!


Škodovce se to ale nelíbí a bude se nejspíš bránit právní cestou, jenže ani soudní verdikt na věci nic nezmění, protože smlouva je již podepsaná. Škodovka již předtím napadla mimořádně nízkou cenu a velikost kufru která je v případě Tucsonu s rezervou nižší menší než poptávaných 500 litrů, ministerstvo oba dva argumenty ale zamítlo. Ještě dodáváme, že modely Huyndai Tucson vznikají v Čechách v továrně v Nošovicích.


DOPORUČUJEME: Italská policie jezdí v Lamborghini. V Dubaji mají ale ještě něco lepšího! A jak jsou na tom jinde?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události