Hyundai Tucson

Hyundai šokuje: Nový Tucson boří současný styl odvážným designem

Hyundai šokuje: Nový Tucson boří současný styl odvážným designem
Zdroj: Hyundai Motor Czech

Nový Tucson rozbije tradiční konzervativní design modelů korejské automobilky Hyundai. Alespoň podle prvních obrázků to totiž vypadá na revoluční změny. Finální podoba čtvrté generace kompaktního SUV se světu představí 15. září.

Hyundai Motor Company zveřejnila první fotografie nové generace modelu Hyundai Tucson. A potvrzuje, že hodlá o zákazníky v napěchované kategorii kompaktních SUV bojovat na krev.

Automobilka přichází s nečekaně výraznými změnami v designu - hlavně futuristické přední světlomety i zadní světla spojená pásem diod vypadají dost odvážně.

"Světla denního svícení s jedinečným světelným podpisem jsou dokonale integrována do mřížky chladiče ve stylu drahokamu a objeví se až ve chvíli, když jsou zapnuta," popisuje Hyundai krystalická přední světla.

Hyundai dobře ví, že v daném segmentu panuje vůbec největší konkurence v celém odvětví a tak potřebuje strhnout pozornost.

Související obsah

Exteriér nového Tucsonu, který se mimo jiné vyrábí i ve slezských Nošovicích, vychází z pojetí, jež designéři značky nazývají "Parametric Dynamics". Povrchové detaily, ostře řezané plochy a výrazně tvarované boční panely karoserie mají připomínat drahokamy.

"Úkolem designového směru "Smyslné sportovnosti" je vyzdvihnout emoční aspekt automobilového designu. Chceme, aby se našich zákazníků citově dotkl. Se zcela novým Tucsonem představujeme jeho další vývojový stupeň a potvrzujeme jím záměr značky Hyundai kráčet vpřed," prohlašuje SangYup Lee, viceprezident a vedoucí Globálního designérského centra značky.

Související obsah

Karoserie nového Tucsonu je větší a širší než u předchozích generací. Dlouhá kapota a krátké převisy karoserie spolu s prodloužením rozvoru mají dodávat vozu charakter ve stylu kupé.

V nabídce budou dvě karosářské verze - s krátkým nebo dlouhým rozvorem - prodloužená varianta ale bude určená výhradně pro mimoevropské trhy.

Související obsah

Možná ještě zajímavější než exteriér bude zbrusu nový interiér, který Hyundai nazývá Interspace. Minimalistický design se vkusně propojuje s technologiemi a prvních obrázků to vypadá velmi luxusně.

Displej přístrojového panelu je níž a neschovává se pod krytem, lem přístrojové desky plynule přechází do výplní dveří. Středový panel s velkou obrazovkou se zase doplňuje se středovou konzolí. Hsundai slibuje, že se posádka bude v novém Tucsonu cítit podobně jako v moderním butikovém hotelu. Tak uvidíme… premiéra je naplánovaná na 15. září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události