Zvířata

Zvířata v autě: 9 tipů pro pohodlné cestování vás i vašich mazlíčků

Zvířata v autě: 9 tipů pro pohodlné cestování vás i vašich mazlíčků
Zdroj: isifa.com

Blíží se doba dovolených a lidé řeší, jak cestovat se svým domácím mazlíčkem. Tady je 9 doporučení, abyste cestu vy i váš miláček v pohodě zvládli.

1. Dejte jim jejich stálé místo
Pokuď se zvířaty cestujete častěji, tak jim v autě vyčleňte pevné místo, na které si bude moc zvyknout. Dejte jim tam taky jejich oblíbené hračky nebo deku, ať to berou opravdu za své.

2. Myslete na jejich i svou bezpečnost
Vozíter zvířata volně v kufru nebo v kabině? Děláte to nejhorší možné pro sebe i pro ně. V případě nehody nebo jen prudkého brždění hrozí zranení, při normální jízdě vás budou zvířata rozptylovat. Kufr by měl být oddělený mříží, ideální jsou pak přepravní boxy. Pokuď máte zvíře na zadním sedadle, pak ideálně v nějakém přepravním vaku a určitě by měla být připoutaná. Pozor, nikdy ne za obojek, ale v postroji.

3. Chlupy
Máte obavu ze znečištění, ať už od chlupů nebo třeba i bláta? Pořiďte si ochranný potah na zadní sedadla či gumovou rohož do kufru. Až budete auto čistit, tak na chlupy je lepší navlhčená dlaň než vysavač.

Zdroj: Zuzana Zemanová
 

4. Kolik stupňů?
V létě si v autě pustíte klimatizaci a pustíte si na sebe proud studeného vzduchu. Ale výdechy ventilace v kufru nejsou, takže na to myslete a buď se snažte vzduch nasměrovat i dozadu, nebo alespoň nechte pootevřené zadní okno.

5. Zastavujte jim častěji
Pro zvíře je extrémně stresující když se potřebuje vyvenčit a je někde zavřené. Myslete na to a udělejte jim pauzu a nechte je proběhnout.


DOPORUČUJEME: Velký test letních pneumatik pro vaši Octavii. Které si vyberete?

 
6. Decibely škodí
Většina zvířat má mnohonásobně citlivější uši než vy, tak na to myslete až budete poslouchat svojí oblíbenou muziku. I ty nejobyčejnější autorádia mají v nastavení možnost pustit zvuk jen do předních reproduktorů a potlačení basů. Zvířata obojí ocení.

7. Auto udržujte čisté
Jak už zaznělo v bodu č. 3, udržujte auto čisté. Používejte ochranné plachty, auto vysávejte... Co se pachu týče, lepší než další voňavý stromeček je pohlcovač pachů a pravidelné větrání. 


LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

 
8. Nezapomeňte na vodu, jídlo a pamlsky
Stejně jako vy máte věci co si s sebou berete na cesty, tak to samé připravte i pro svoje zvíře. Na prvním místě je miska na vodu a voda, pak pamlsky, krmení, hračky a případně i léky na nevolnost. Nezapomeňte ani na psí doklady, když jedete do zahraničí, tak myslete s dostatečným předstihem na to, že v některých státech musí mít zvířata identifikační čip.

9. Nenechávejte je v autě samotné!
Když necháte zvíře v autě, berou to v některých zemích jako trestný čin. Nejde o to že by se našim miláčkům mohlo stýskat, ale v autě se extrémně rychle zvýší nebo sníží teplota a to může být pro vaše zvíře až tragické. Pootevřené okénko nestačí, průvan je jen o trochu lepší.


DOPORUČUJEME: Dejte auto do pořádku - 8 věcí, které hravě zvládnete doma

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události