Autoservis

Šokující hosté v motoru. Technici vyprošťují pochroumané kočky i mláďata

Šokující hosté v motoru. Technici vyprošťují pochroumané kočky i mláďata
Zdroj: Se svolením ÖAMTC

Kočka uvězněná za čelní maskou, další přímo v motorovém prostoru a také novorozená mláďata kun. "Žlutí andělé" z asistence rakouského automotoklubu ÖAMTC mají v poslední době spoustu práce s nevítanými pasažéry v autech. Jednu z koček vyprošťovali i v Česku.

Hodně zvláštní pomoc museli na konci února poskytnout "žlutí andělé" z rakouského ÖAMTC. Do Česka si je zavolal jeden z řidičů, který měl v autě zvláštního pasažéra. Za čelní maskou mu uvázla kočka.

"Jeden z našich techniků ji musel z auta vysvobodit. Proč se schovala v autě? Neptali jsme se," vtipně podotýká ÖAMTC.

Zdroj: Se svolením ÖAMTC

​Není to ale tak ojedinělý případ. Před pár dny musela asistenční služba nedaleko Vídně vyprošťovat velkou kočku z auta. Byla uvězněná v motorovém prostoru. "Nejspíš si zlomila nohu, když se snažila osvobodit. Proto jsme ji předali vídeňským záchranářům zvířat," popisuje rakouský automotoklub s tím, že kočka by se měla z nepříjemné "nehody" plně zotavit.

A práci technikům nepřidělávají jen kočky. Tento týden ve městě Vöcklabruck mezi Lincem a Salcburkem našli jiné pasažéry. "Řidič ve svém autě slyšel zvláštní zvuky, tak přijel na naši základnu," popisuje ÖAMTC.

Související obsah

​Jeden z mechaniků musel sundat celý kryt pod motorem, kde našel dvě novorozená mláďata kuny. "O pár minut později z motorového prostoru vyskočila i jejich máma, udělala pár koleček po dílně a bohužel utekla dveřmi," popisuje automotoklub.

Zdroj: Se svolením ÖAMTC

​Osiřelá mláďata tak skončila v chovatelské stanici, kde se o ně prý s láskou postarají.

Až uslyšíte z motoru podivné zvuky, vězte, že nemusí jít o poruchu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události