Lamborghini

Nový Aventador S už je k vidění v Praze. Máte volných devět milionů?

Nový Aventador S už je k vidění v Praze. Máte volných devět milionů?
Zdroj: Lamborghini Praha

Na stovku zrychlí za 2,9 vteřiny, jede 350 km/h a má řiditelnou zadní nápravu. Nejlepší na tom je, že už je jeden kus i v ČR.

Lamborghini Aventador je jedno z nejschopnějších a zároveň nejděsivějších supersportů současnosti. Jeho nové provedení s označením S má spoustu „drobných“ vylepšení a pak jedno nejdůležitější - řiditelnou zadní nápravu jednoduše označenou zkratkou LRS (Lamborghini Rear-wheel Steering).


DOPORUČUJEME: Lamborghini Aventador S pod lupou

Ta další drobná vylepšení jsou výraznější než by si mohl člověk myslet. Kompletně přepracovaná aerodynamika zahrnuje taková řešení jako aktivní zadní křídlo, nastavitelné ve třech polohách v závislosti na rychlosti a jízdním režimu. V nejagresivěnjším režimu je aerodynamický přítlak vyšší až o neuvěřitelných 400 procent v porovnání s předchozí verzí Aventadoru. 


DOPORUČUJEME: Vyjet s lambem za sto milionů z garáže není jen tak, podívejte se na ten proces! 

Dvanáctiválcový motor s objemem 6,5 l má upravené sání, časování ventilů a nový výfuk, což znamená nárůst výkonu o čtyřicet koní na finálních 740 k. Maximální otáčky se zvýšily z 8350 na 8500 ot./min. Nepochybujte o tom, že tenhle motor je jeden z nejlepších automobilových hudebních nástrojů současnosti.

DOPORUČUJEME: Christiano Ronaldo má v garáži Aventador. A jaká jsou jeho další auta?

Cena Aventadoru S je 281 555 eur, tedy 7,6 milionu korun. Ale to se bavíme o částce bez DPH, s daní je to 9,2 milionu. Takže jestli jste právě vyhráli (nebo už máte dost našetřeno), tak v Praze na Smíchově u Lamborghini vás přivítají s otevřenou náručí.


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události