Apple

Koupí výrobce počítačů Apple automobilku Tesla?

Koupí výrobce počítačů Apple automobilku Tesla?
Zdroj: i-Car

Apple se nijak netají s tím, že by rád vstoupil do automobilového světa, už dlouho se mluví o jejho vlastním autě a o vývoji autonomních technologií pro jiné automobilky.

O tom, že Apple zaměstnal přední odborníky z automobilek, se mluvilo již před dvěma lety, ale od té doby se toho zdánlivě moc nestalo. Bylo sice přistiženo několik aut účastnících se projektu Titan, což je applovský název pro testování autonomních technologií v automobilové branži, ale pravda je taková, že jinak se toho moc nového neví. A podobné povolení má v Kalifornii dalších třicet firem. Jenže jen Apple má tolik peněz, že by mohl koupit celou automobilku a svůj vstup do automobilového světa si tak výrazně usnadnit.


BAVÍ VÁS AUTA A VŠE KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

Jde totiž o to, že Apple vždy disponoval nebývale silnou hotovostí, aktuálně jsou jeho finanční rezervy 250 miliard dolarů, tedy 6,15 bilionu korun. Většina těchto peněz by měla mít přitom společnost Apple v daňových rájích po celém světě, přičem americký prezident hodlá prosadit, aby se v podobných případech převedl majetek do USA bez zdanění! Podle Wall Street Journal by tedy mohl Apple hodně investovat a Tesla, kterou založil a vede vizionář Elon Musk, by mohla být lákavým soustem. A taky by to dávalo velký smysl… 


DOPORUČUJEME: V ČR má vzniknout testovací polygon pro auta s autonomním řízením a z D2 mezi Brnem a Bratislavou by mohla být chytrá dálnice

Tesla je totiž i přes svůj růst v neustálé ztrátě a Musk jí musí dotovat. Počátkem letošního roku byla firma 121,3 milionu dolarů v mínusu, přitom tržby jí narostly o 88 procent na 2,28 miliardy dolarů Apple by do ní mohl přinést kromě svého jména i spoustu zajímavých řešení, a taky by tento byznys mohl být výhodný pro obě strany. Aktuálně je cena Tesly okolo 51 miliard dolarů, což by si Apple klidně mohl dovolit a rovnou by tak získal technologie a zázemí, které potřebuje k tomu, aby světlo světa spatřil první i-Car. A Musk nedávno prohlásil, že pokuď mají dodržet plán a během dalších dvou let zvýšit produkci na 500 000 aut ročně, tak bude potřebovat další kapitál.


DOPORUČUJEME: Autopilot Tesly nezvládl běžnou dopravní situaci a havaroval. Řidič je OK.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události