Autodrom

V Mostě připravují závod veteránů, součástí bude i akrobatická show!

V Mostě připravují závod veteránů, součástí bude i akrobatická show!
Zdroj: Autodrom Most

12. až 14. května se na okruhu v Mostě uskuteční závod historických aut The Most Historic Grand Prix, jehož součástí je i sraz majitelů veteránů a výstava těchto automobilových skvostů. Bohatý doprovodný program okoření svým akrobatickým vystoupením i skvělý pilot Peter Kopfstein!

Autodrom v Mostě připravuje závody historiků a povedlo se jim dostat na start, respektive do vzduchu, i české letecké eso Petera Kopfsteina, účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class. „Bude mu patřit nebe nad okruhem v sobotu 13. května o polední přestávce a jsme moc rádi, že se nám to podařilo domluvit, jeho vystoupení bude nepochybně srovnatelné se zážitkem z dráhy, kde si to budou rozdávat jezdci na krásných historických strojích,“ těší se eventová manažerka mosteckého autodromu Tereza Zajíčková. „Zatímco Petr Kopfstein se svým letounem Edge 540 V3 představuje současnou špičkovou techniku pro světový šampionát ve vzduchu, na okruhu probudí v divácích nostalgii vozy velkých cen z 30. až 60. let minulého století.“

DOPORUČUJEME: 10 nejdražších aut všech dob, stovky milionů létají vzduchem!

Doprovodný program nabídne vedle výstavy veteránů v areálu polygonu, kdy už je registrováno bezmála sto aut, také řadu dětských atrakcí se soutěžemi o ceny, vyhlídkové lety vrtulníkem či autogramiádu osobností motoristického sportu. To hlavní se ale bude odehrávat na závodní dráze, nejdůležitější závod The Most Historic Grand Prix bude FIA Lurani Trophy pro vozy formule Junior z padesátých a šedesátých let, kdy se bojuje o titul mistra Evropy. V samostatném závodě se pak představí vozy Historic Grand Prix Cars Association, tedy monoposty z velkých cen z let 1930 - 1960 a z let 1961 – 1965. Britské vozy Grand Turismo pak diváky potěší v závodě Triumph Competition and British HTGT, kdy se vedle sebe postaví auta značek MG, Morgan, Triumph, Lotus a další. V závodě o pohár ADAC HAIGO si to rozdají formulové i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a to formule Easter, Mondial a cestovní vozy značek Škoda, VAZ Žiguli, Melkus nebo Trabant. 

Vstupenky si zájemci mohou objednat na webových stránkách autodromu nebo osobně zakoupit v recepci správní budovy polygonu. A pozor, na AutoTN.cz připravuje i velkou soutěž!


DOPORUČUJEME: Podívejte se na naše videotesty na normální silnici i závodní dráze! 

Petr Kopfstein
Devětatřicetiletý pilot reprezentuje Českou republiku v letecké akrobacii v seriálu Red Bull Air Race, což je něco jako formule 1 ve vzduchu. Je historicky prvním vítězem Red Bull Air Race Challenger Cupu, který opanoval v roce 2014. Do kategorie Master Class přestoupil loni, svou premiérovou účast zúročil čtyřmi body a celkovým 14. místem. Vystudoval obor matematické modely v ekonomii a úspěšně podniká.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autodrom

Důležité Události