Nurburgring

7 minut a 12 sekund. Nové Porsche 911 GT3 zajelo rekord v Pekle

7 minut a 12 sekund. Nové Porsche 911 GT3 zajelo rekord v Pekle
Zdroj: Porsche

Už za pár dní najdete na AutoTN.cz jeho videotest z novinářské prezentace ve Španělsku. Teď vám s radostí oznamujeme, že nová 911 GT3 zajela na Nordschleife rekordní kolo a že je o 12,3 vteřiny rychlejší než předcházející model.

Přestože Porsche slíbilo, že nebude stavět auta jen kvůli tomu aby byla ještě rychlejší a silnější, ale že chce, aby měl řidič z řízení požitek, vzala novou 911 GT3 na legendární okruh Nordschleife a zajela tam s ní rychlé kolo. Výsledek 7 minut a 12,7 vteřiny bere dech, nová GT3 je o 12,3 vteřin rychlejší než předchozí model. Můžou za to hlavně dvě věci. Čtyřlitrový šestiválec s výkonem 500 koní a řiditelná zadní náprava.

ZAPARKUJTE SMYKEM U NÁS NA FACEBOOKU

„Bylo 8 stupňů a sluníčko, tedy ideální podmínky,“ liboval si po jízdě Lars Ken, testovací řidič Porsche, který rekord zajel. „Ještě před pár lety jste podobný čas atakovali jen v závodním autě na lepivých hladkých pneumatikách, dnes to jde i na semislickách a s autem, které se dá používat každý den i na normálních silnicích.“


DOPORUČUJEME: 300koňová Honda Civic Type-R je nejrychlejší předokolkou na Nordschleife. Jak byla rychlá? Podívejte se na video.


Samozřejmě, že rekordní auto mělo převodovku PDK s pádly pod volantem, ale Porsche nabízí GT3 i ve verzi s manuální převodovkou „pro opravdové puristy.“ My jsme se s GT3 už svezli, a Jan Červenka, vedoucí redaktor AutoTN.cz k tomu řekl: „Byl jsem překvapen, jak může převodovka změnit celkový charakter auta. S automatickou skříní PDK je GT3 rychlá okruhová zbraň, která vás nutí orientovat se na výsledek, tedy jet co nejrychleji. S manuálem se chcete projet jen tak, pro radost.“ Velký test GT3 najdete na AutoTN.cz již brzy.


DOPORUČUJEME: Kompilace nehod z Nordschleife z šedesátých a sedmdesátých let. Nebudete vědět, jestli máte plakat nebo se smát. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události