škodovka

Amiq, Anuq, nebo Eliaq. Tak Škoda pojmenuje svoje nejmenší SUV

Amiq, Anuq, nebo Eliaq. Tak Škoda pojmenuje svoje nejmenší SUV
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka si u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovala tři nová jména, jedno z nich pravděpodobně ponese i nejmenší SUV, či crossover, chcete-li. Nahradí Fabii Combi, se kterou už Škodovka dál nepočítá.

 O tom že bude mít Škodovka v nabídce hned tři auta kategorie SUV už jsme vás informovali, stejně jako o jejích smělých plánech s auty na elektřinu. Teď jsou tady další novinky...


DOPORUČUJEME: Škoda Karoq - známe detaily ohledně techniky, víme jak bude vypadat a dokonce máme i video prototypu na české dálnici!
  
Jaké jméno se líbí vám?

Jen pár dní po zveřejnění detailů ohledně modelu Karoq (nástupce Yetiho) si Škodovka nechala zaregistrovat jména Amiq, Anuq a Eliaq, a má chráněné i názvy Arviaq a Yoroq. Jedno z nich nejspíš ponese i nový malý crossover, který spatří světlo světa v roce 2019. V anketě můžete hlasovat, který název je vám nejbližší. Nové malé SUV bude nabízeno výlučně s pohonem předních kol a mělo by být konkurencí pro nyní tolik populární městské crossovery.

 
Fabie Combi opravdu skončí?

Ano, skončí. A to i navzdory tomu, že celkově dělal kombík třetinu prodejů Fabie, a že se třeba na českém trhu těšil mimořádné oblibě. Čtvrtá generace Fabie už se nyní připravuje, ale podobně jako v případě Seatu Ibiza, ani tady se nepočítá s prodlouženou verzí, protože podle interních zdrojů z automobilky o ni není zájem. Nebo snad je pravda taková, že za malé SUV si škodovka bude moci říci o více peněz než „jen“ za kombík?


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

Jaké budou v nových malých autech motory?


Podle našich informací to budou hlavně malé přeplňované tříválce. Stejně jako v případě dalších aut s okřídleným šípem ve znaku, tak i tady se počítá s hybridními verzemi. Malý crossover ryze na elektrický pohon ale pravděpodobně nebude.


DOPORUČUJEME: Škodovka v tichosti zdražila. Nejvíc to poznají zájemci o Kodiaq.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události