Domácí

Škoda Fabia Combi končí. Vaz jí zlomily požadavky na nižší emise

Škoda Fabia v provedení kombi má skončit. Informaci zveřejnilo vedení firmy v dopise zaměstnancům. Fabie Combi se vyrobilo více než 1,4 milionu kusů.

Po více než 20 letech má sjet z výrobní linky Škody poslední Fabie Combi. Hlavním důvodem ukončení výroby jsou stále tvrdší požadavky na emise.


"Extrémně přísná emisní norma EU7 nyní ještě dále dramaticky zrychluje transformační proces směrem k elektromobilitě. Potřebujeme proto nejen více elektromobilů, ale musíme se také rychleji, než se plánovalo, rozloučit s některými produkty se spalovacím motorem. V neposlední řadě proto, že dodržení této emisní normy je spjato s velmi vysokými náklady," napsal šéf automobilky Thomas Schäfer ve společném dopise s šéfem odborářů Jaroslavem Povšíkem zaměstnancům. Informaci zveřejnil portál idnes.cz.

Související obsah


"Společně jsme se proto rozhodli, že budeme důsledně investovat do budoucnosti a že se včas rozloučíme s modely se spalovacím motorem, jako je Škoda Fabia Combi,“ stojí dále v dopise.

"Předpokládám, že ještě několik let bude tento model vyráběn a prodáván," uvedl člen představenstva Škoda Auto Martin Jahn pro TN LIVE.

"Je to pro mě zklamání. Celou dobu jsme bojovali, abychom tady měli vozy typu A0, tedy malé vozy za rozumnou cenu pro zákazníky. Pro nás to znamenalo i určitou masovost ve výrobě, to znamená zaměstnanost," řekl pro TN.cz předseda Rady předsedů a Podnikové rady Odborů KOVO MB Jaroslav Povšík.

První generace Fabie Combi se začala vyrábět v roce 2000, model byl představen na podzim. Podle loňských čísel se od té doby vyrobilo 1,47 milionů kusů tohoto modelu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události