Zábava

Na zámku v Loučni vystaví 70 aut za 1,8 miliardy! VIDEO 

AutoTN.cz se stalo mediálním partnerem mimořádné automobilové výstavy Concours d’Elegance na zámku v Loučni. Akce, která proběhne 3. a 4. června bude zároveň oslavou 70. narozenin značky Ferrari.

Jde již o čtvrté pokračování výstavy Concours d’Elegance na zámku Loučeň a stejně jako v předchozích letech, i tady se bavíme o akci pro opravdové fajnšmekry. Vystavovatelé dodržují předepsaný styl oblečení a návštěvníci se jim snaží přiblížit, kvalita vystavených aut je důležitější než kvantita a pořadatelé varují, že kapacita Concours d’Elegance je maximálně dva tisíce návštěvníků denně. Všechna zde vystavená auta jsou opravdu unikátní a letošní ucelená kolekce vozů Ferrari by měla nabídnout zajímavý průřez historií celé značky.

DOPORUČUJEME: Rozbil Bugatti za 8 milionů, pak šel oslavit, že to přežil!

"Ale pozor, nebude to jen o Ferrari, byť letošní ročník je jim věnovaný," říká Robert Pergl, předseda představenstva Scuderia Praha. "Kromě nich se návštěvníci mohou těšit třeba premiéru čerstvě zrenovovaného Hispano Suiza J12, které kdysi patřilo maharadžovi Holkarovi z Indoru, na Bugatti T44 a T57, na několik starých Škodovek či Tatrovek, a vůbec poprvé bude v čechách k vidění ohromující Bucciali, nebo jedno z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic."


DOPORUČUJEME: Královna Alžběta řídí v 91 letech bez papírů. Ale to není všechno...

Kromě toho, že na akci budou k vidění opravdu výjímečná auta, tak Concours d’Elegance v Loučni je specifické i tím, že majitelé o svých aut rádi mluví a vypráví jejich příběhy. Přestože nepůjde o prodejní akci, tak i tady se setkává spousta zajímavých lidí a letos bude celá výstava okořeněna i několika tématickými přednáškami na téma historie automobilismu a vývoje automobilových technologií.

Zámek Loučeň leží asi půl hodiny jízdy od Prahy po dálnici směr Mladá Boleslav, vstup na výstavu je 500 Kč a jak pořadatelé zmínili na úvodní tiskové konferenci, tak na akci bude vystaveno sedmdesát až pětasedmdesát aut, která jsou pojištěna na jednu miliardu a osm set milionů korun. Čtyři zajímavá auta, konkrétně Ferrari 330 GTv 2+2 (1966), Ferrari 275 GTC (1966), Ferrari 400 Automatic (1976) a Ferrari F430 Scuderia pak budou od 16. do 28. května k vidění i v Národním technickém muzeu v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události