Motokára

Šla si zajezdit na motokáře, ta ji doslova skalpovala

Šla si zajezdit na motokáře, ta ji doslova skalpovala
Zdroj: Facebook

Sedmnáctiletá dívka si pěstovala dlouhé vlasy, aby je pak mohla dát na charitu. Ve zlomku vteřiny bylo všechno jinak.

Ježdění na motokárách je báječná kratochvíle, a taky výborný řidičský trénink. Baví se tak lidé na celém světě, tady závodnický potěr sbírá zkušenosti. Jenže jak ukazují tyto drastické záběry, ježdění na motokárách může být taky pekelně nebezpečné. To když máte dlouhé vlasy a nevezmete si na jízdu kuklu a helmu… Neberte tento článek, prosím, jako senzaci, ale jako varování.


DOPORUČUJEME: Přišel o roku a o nohu, dál jezdí na motorce

Incident se odehrál v Augustowě v severovýchodním Polsku a o dívce víme jen to, že se jmenuje Patricija a že jí je sedmnáct let. Svědky hrůzné nehody byla její sestra Karolína a její manžel Lukasz. „Šli jsme si zajezdit na motokáry a nikoho z nás nenapadlo, že by se mohlo stát tohle,“ brečela sestra po ošklivé nehodě. „Prostě jsme jen zaplatili a šli jezdit, nedostali jsme žádnou helmu nebo jiné vybavení, ani nám nikdo pořádně nic neřekl. Když se to stalo, byl to šok. A nekonečně dlouho jsme ještě čekali na záchranku.“


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!

Lékaři pak udělali maximum a potrhanou kůži se jim podařilo přišít zpět, i když je jasné, že Patricija bude mít celoživotní následky. Majitel motokár se nechtěl k incidentu vyjádřit. Podle polských zákonů mu hrozí až deset let vězení. My vám jen můžeme poradit, abyste si na motokárách, nebo i při jízdě na motorce či v kabrioletu, vždy stáhli dlouhé vlasy a pečlivě je schovali pod přilbu. V zájmu vlastního bezpečí byste neměli mít ani šálu, nebo šátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Motokára

Důležité Události