Auto

Výstava veteránů na zámku Loučeň je tu! Máme první video z příprav!

V sobotu 3. června se otevřou brány zámku ve středočeské Loučni, který hostí již čtvrtý ročník unikátní akce Concours d’Elegance. Tato automobilová výstava, nebo chcete-li slavnost, se velmi rychle dostala do podvědomí milovníků starých aut, protože již od prvního ročníku organizátoři akce upřednostňují kvalitu před kvantitou.

V prostorách zámeckého parku bude vystaveno sedmdesát aut s jasnou historií a v perfektním stavu. "Ta auta vybírám já a vybírám je podle toho, jak se objevují v posledním roce v České republice. Čili po renovacích, po nákupech, tak aby alespoň část těch aut byla poprvé vystavena právě na téhle akci," vysvětluje výběr vozů na výstavě organizátor akce Bohuslav Klein.

Barokní zámek v Loučni byl pro organizátory od samého počátku jasnou volbou: "Tenhle zámek je pro podobnou akci naprosto jedinečný, protože má dobrý park, spoustu prostoru a krásnou konfiguraci staveb a stromů," popisuje Klein.

DOPORUČUJEME: Video - na zámku v Loučni budou vystavena auta za téměř dvě miliardy

A v úvodu zmiňovaná číslovka sedmdesát musí nutně zaznít ještě jednou, protože letošní ročník bude zároveň velkou oslavou sedmdesátých narozenin značky Ferrari, na které nebudou chybět unikátní historické modely, ale ani současné hvězdy z Maranella: "Podařilo se nám ze soukromých sbírek shromáždit opravdu naprosto ikonická auta, která v těch šedesátých letech, a vlastně i sedmdesátých a osmdesátých, představovala tuto značku. Opravdu jsou tady naprosto vzácné kusy, které nikdy předtím ani v Evropě nebyly vidět," láká na akci další z organizátorů Robert Pergl.

Že se nejedná o žádné řadové automobily, dokazuje i celková hodnota všech vystavených vozů: "Je to samozřejmě orientační cena, ale počítáme, že celková hodnota všech vystavených vozů je kolem 1,8 miliardy korun," říká Pergl.

SOUTĚŽ: Velká soutěž o vstupenky na Chateau Loučeň Concours d' Elegance

A to už stojí za vidění! Tolik nablýskaných krasavců v překrásném zámeckém parku si totiž u nás nejspíše nikde jinde neprohlédnete. Kromě zmiňovaných vozů Ferrari se mohou návštěvníci těšit mimo jiné například na renovované Hispano Suiza J12 po indickém Holkarovi z Indoru, vzácné Bugatti 57 a další historické unikáty jak ze světové, tak domácí produkce. Zájemci mohou výstavu navštívit v sobotu i v neděli od desíti hodin ráno do pěti hodin odpoledne.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události