Nehoda

Parťák Jeremy Clarksona málem uhořel! Unikl na poslední chvíli

Bývalý moderátor TopGearu nezvládl při natáčení sportovní elektromobil, auto skončilo na střeše mimo silnici a vzápětí shořelo na škvarek.

Závod do vrchu Bergrennen Hemberg ve švýcarských Alpách měl být další epizodou pořadu Grand Tour, kde teď Hammond společně se svými bývalými kolegy Clarksonem a Mayem učínkuje, ale chybělo málo, a z natáčení se stala tragédie. Hammond totiž nezvládl uřídit půjčený sportovní elektromobil z Chorvatska a po smyku v levotočivé zatáčce poslal auto mimo silnici. To skončilo na střeše a po pár chvílích začalo hořet. Nehoda se teprve vyšetřuje, ve hře je chyba řidiče i technický problém na autě. Rimac Concept One je elektrický supersport s výkonem 1 224 koní a zrychlením na stovku za 2,5 vteřiny, maximální rychlost je 355 km/h a cena auta je 28 milionů korun.

DOPORUČUJEME: Televizní TopGear je průšvih, sledovanost klesla o víc jak polovinu.

Dramatické záběry ukazují, jak Hammond ostře brzdí, automobil Rimac Concept One jde do smyku a pak končí mimo silnici. Na fotografiích pak vidíte jak to dopadlo - auto shořelo na popel. Hammond naštěstí zvládl z auta vystoupit ihned po nárazu, aktuálně je v nemocnici v St. Gallen, kam ho transportoval vrtulník. Podle Clarksona šlo o největší nehodu co kdy viděl, ale Hammond prý vyvázl jen se zlomenou nohou.

DOPORUČUJEME: Nová show moderátorské trojice z TopGearu vám vyrazí dech!

Sedmačtyřicetiletý Hammond přitom už jednu vážnou nehodu zažil a přežil - v roce 2006 byl zraněn při nehodě dragsteru Vampire, se kterým havaroval v rychlosti přes 460 km/h. Utrpěl poškození mozku a jeho uzdravení a návrat před kameru trval téměř rok. Před dvěma měsíci měl Hammond drobnou nehodu na motocyklu při natáčení v Mozambiku. 


MÁTE RÁDI AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události