Havárie

Hammond už je zpátky za volantem, pokutu platili jiní

Hammond už je zpátky za volantem, pokutu platili jiní
Zdroj: DriveTribe

Moderátor Richard Hammond už se plně zotavil ze své nehody s elektrickým sporťákem a už zase řídí! Za jeho nehodu však padly tresty...

Když Hammond letos v červenci při natáčení dalšího dílu Grand Tour vyletěl s elektrickým supersportem Rimac Concept One (má výkon přes 1200 koní) ve 177 km/h ze zatáčky, chybělo málo a uhořel. Auto totiž letělo desítky metrů vzduchem, několikrát se převrátilo a nakonec úplně shořelo. Více o nehodě najdete ZDE! Hammon vyvázl jen se štěstím, kromě zlomené nohy už byl jen potlučený.


DOPORUČUJEME: Proč Hammond havaroval? Podívejte se na rozbor nehody! Clarkson pak řekl: „Myslel jsem si, že je mrtvý.“

Dva měsíce po karambolu je ale zpátky za volantem! Na fanouškovském serveru DriveTribe zveřejnil VIDEO ze svojí první projížďky po nehodě - vytáhl z garáže svůj starý Ford Mustang GT. Říká, že to bylo lepší, než jeho první jízda když mu bylo sedmnáct, a zcela evidentně ho to baví. 


DOPORUČUJEME: Jeremy Clarkson je v nemocnici, má zápal plic

Do smíchu ale moc není pořadatelům závodu do vrchu ve švýcarských Alpách, při kterém se nehoda stala. Podle policie a švýcarské automobilové federace Auto Sport Schweiz totiž nedodrželi pravidla FIA ohledně povinného závodního vybavení vozidla, které jede v závodě. A Rimac Concept One tedy neměl na uzavřené trati vůbec co dělat. Padla pokuta ve výši 5000 švýcarských franků, tedy cca 125 tisíc korun, ředitel závodu a jeho tři nejbližší spolupracovníci taky přišli o půl roku o licenci na pořádání závodů. Hammond už se k nehodě dále nevyjádřil. 


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Havárie

Důležité Události