Tatra

Video: Vítěz Dakaru skočil s 10tunovým kamionem 37 metrů!

Dakarské speciály většinou vídáme v rozpálených dunách, ale Eduard Nikolajev vzal svůj Kamaz do mrazivého Murmansku a natočil tam tohle skvělé video!

Ale pozor, nešlo o žádnou komerční akci, ale o plnohodnotný trénink! Nikolajev se totiž se svým desetitunovým drobečkem brousí zuby na vítězství v dálkové Silk Way Rallye, které se účastní i dva české kamiony - jeden řídí Martin Kolomý a druhý Karel Loprais.


DOPORUČUJEME: Legendární Daf Turbotwin jezdil po africké poušti rychlostí přes 240 km/h! Podívejte se na video.

Nikolajev trénuje se svým kamionem tvrdě celý rok a ve videu ukazuje, jak má svoje auto opravdu v ruce. Jeho kamion má 1000 koní a na stovku zrychlí za 11,5 vteřiny, což je na 10tunové monstrum velmi slušná hodnota. Ale ještě víc než síla motoru je kvalita jeho podvozku, na zpomalených záběrech je perfektně vidět, jak to Kamazu všechno funguje. 


DOPORUČUJEME: Legendární Tatra z Dakaru je zpátky v plné síle! 
 
Silk Way Rallye je dlouhá cca 10 000 Km, z toho téměř polovina ostrých závodních, závodníci pojedou dohromady 14 etap. V porovnání s Dakarem jde o soutěž náročnější na techniku, respektive její výdrž. Vše začíná 7. července v Moskvě a cíl je v čínském S’-an 22. července po absolvování 14 etap. Vedle Nikolajeva, Kolomého a Lopraise ohlásil start i Nizozemec Gerard de Rooy, který chce nasadit tři kamiony. Jeden bude řídit i sám dvojnásobný vítěz Dakaru. 


DOPORUČUJEME: Pikes Peak - závod do oblak. Legendární závodní video. Z jedné strany skála, z druhé nekonečný sráz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události