Porsche

Porsche 911 GT2 RS - Ovdovovač je zpátky!

Předchozím generacím se říkalo „widow maker“, tedy něco jako ovdovovač. A teď je tohle brutální Porsche zpátky. Nová GT2 má 660 koní a 750 Nm na zadních kolech - to bude zbraň jen pro zkušené. Ti ostatní nechť rovnou sepíšou závět.

Na Nordschleife se pilně testuje jen v lehkém maskování chystaná generace 911 GT2 RS. Auto, na které byste měli mít zbrojní pas. Protože jeho výkony zní úžasně i hrůzostrašně zároveň... Plochý šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly by měl mít výkon 660 koní a točivý moment 750 Nm, ale na rozdíl od 911 Turbo má poháněná jen zadní kola. Porsche slibuje stovku pod tři vteřiny, zrychlení na 200 km/h za „méně než devět sekund“ a nejvyšší rychlosti 340 km/h. A jen tak mimochodem dodává, že předpokládají, že Nordschleife, nejtěžší závodní okruh na světě, zajedou pod 7 minut, tedy stejně rychle jako hybridní supersport Porsche 918 Spyder.


DOPORUČUJEME: Nordschleife - Nejrychlejším autem na značkách je čínský supersport na baterky. A ne, to není vtip! 

Motor GT2 RS vychází z jednotky Porsche 911 Turbo, ale má nové vnitřnosti, výfuk, turbodmychadla i sání. Novinkou je ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu vodou pro získání vyššího výkonu - auto bude kvůli tomu mít samostatnou pětilitrovou nádrž, která prý vydrží na tři ostrá kola na Nordschleife. Správně, tam by měla GT2 RS být jako doma. Nová je i zatáčecí zadní náprava a převodovka PDK s rychlejším řazením. Podvozek prý svým nastavením připomíná závodní provedení 911 Cup. Nu, jak je vidět na videu, asi jim to opravdu funguje...


MÁTE RÁDI AUTA? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Nová GT2 RS bude mít premiéru na autosalonu ve Frankfurtu, ale zálohu můžete složit již nyní. Přesnou cenu však dealeři neznají, stejně jako ani předpokládaný počet vyrobených kusů. Každopádně půjde o o nejdražší 911 v ceníku, o tom nepochybujte. Kdo někdy předchozí GT2 řídil, ten vám řekne, že je to jedno z těch aut, ze které jde strach i úcta zároveň.

DOPORUČUJEME: 7 minut a 12 sekund, Porsche GT3 zajelo nový rekord v Zeleném pekle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Porsche

Důležité Události