Nehoda

Nabourané policejní i8 už má BMW zpět! Co s ním bude dál?

Nabourané policejní i8 už má BMW zpět! Co s ním bude dál?
Zdroj: TV Nova

Ještě včera bylo nabourané policejní BMW i8 v garážích Generální inspekce bezpečnostnostních sborů (GIBS) a odborníci z BMW zatím nevěděli, jestli se auto bude opravovat, nebo nikoliv. Dnes jim ho ale vrátili!

Jak moc je nabourané? Půjde opravit? Vydržel to karbonový monokok? Dostane policie nové? Tak tohle všechno je zatím zabalené v otaznících. A nejspíš se to dál nedozvíme. „Dnes jsme auto od GIBS dostali k dispozici, bude ho prohlížet expert,“ řekl David Haidinger, tiskový mluvčí BMW. A doplnil, že se firma s policií dohodla na tom, že nezveřejní rozsah škod. „Důležité je, aby se oba zranění z toho dostali bez následků.“ Dnes je to přesně měsíc, kdy se celý incident seběhnul. Připomínáme, že česká policie dostala auto od BMW k bezplatné zápůjčce. Moc dlouho jim ale nevydrželo. Auto, které si dopravní policiie převzala 10. května v Praze, mělo vážnou nehodu už 30. května v noci. Údajnou příčinou byla zdravotní indispozice policejního řidiče při zkušební jízdě, vše však bylo o to podivnější, že jízda nebyla plánovaná a že v autě seděl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který je známý milovník rychlých aut. Podle policie a nyní i podle GIBS ale opravdu neřídil, ale seděl na sedadle spolujezdce.


DOPORUČUJEME: Nabourané policejní BMW i8 zatím nikdo neviděl, podle toho co však víme, tak nejspíš skončí ve šrtou...

BMW už dříve ústy svého tiskového mluvčího vzkázalo, že nemůže komentovat co se stalo a jak moc velký je rozsah poškození, protože havarované auto jejich technici zatím neměli možnost prohlédnout. Sportovní i8 je totiž unikátní nejen kvůli svému hybridnímu pohonu, ale hlavně pro svou karbonovou karoserii. A jak je známo, opravit karbon může být oříšek. Podle toho, co ale víme, tedy že je poškozena přední část vozu (tam je elektromotor) a že vystřelily airbagy (ty měly zachránit oběma pasažérům život), však bude rozsah poškození značný. Naštěstí bylo auto pojištěné! Cena BMW i8 je totiž 3,7 milionu korun.

 

DOPORUČUJEME: Všechno co potřebujete vědět o BMW i8! Jak je rychlé, kolik stojí a co s ním policie plánuje dělat?

Zdroj: AKTU.cz

Zatím existuje jen jedna fotka nabouraného BMW i8, policie i ostatní záchranné složky je totiž drží v tajnosti, prý z kolegiality. To dalo příležitost vtipálkům, kteří už si pohráli s photoshopem.

DOPORUČUJEME: První pořádná fotka nabouraného policejního BMW i8 je podvrh!
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události