Rover

Obojživenou čtyřkolku z Ruska nic nezastaví! VIDEO

Obojživenou čtyřkolku z Ruska nic nezastaví! VIDEO
Zdroj: SHERP

Za necelé tři miliony dostane speciální vozidlo, se kterým můžete vyrazit na tu nejnáročnější expedici, pomůže vám přežít, nebo ji prostě užijete jen pro zábavu. Čtyřkolka SHERP je opravdu extrémní!

V Rusku vznikla už celá hromada zajímavých aut, ale tohle si žádá speciální pozornost už od prvního pohledu. A na ten druhý je vám jasné, že tento stroj hned tak něco nezastaví... Čtyřkolka SHERP se vyrábí ve dvou provedeních, základním ABM a luxusnějším PRO. Obě dvě verze pohání motor 1,5 l s překvapivě nízkým výkonem 44 koní, ale než pohrdlivě pokrčíte nos, čtěte raději dál...


DOPORUČUJEME: Kdo prodal nejvíc aut s pohonem 4x4 na světě? Ne, Audi to není!

SHERP má rozměry 3400 x 2520 x 2520 mm a jezdí na unikátních nízkotlakých pneumatikách. Každá váží 85 kilogramů a všechny čtyři kola jsou navzájem spojená, aby se mohla navzájem dohuštovat, případně tlak z jiné, třeba zdeformované pneumatiky v těžkém terénu, pohltit. Stejně jako dakarské speciály, i SHERP máautomatické dofukování kol v případě defektu, místo kompresoru se ale využívá výfukových plynů.

DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak vypadá zrenovovaná Tatra, která před třiceti lety startovala na Dakaru!

Pohon všech kol je přes pětistupňovou manuální převodovku. Motor 1,5 l je japonský čtyřválec Kubota, maximální rychlost je 40 km/h a na vodě 6 km/h. Konstrukce podvozku je pak navržená tak, aby se SHERP opravdu vyškrábal úplně všude. Kabina je koncipovaná pro dvě osoby, v případě nouze se vejdou i čtyři. Kufr s objemem 700 litrů se dá snadno změnit v prostorné lůžko, v autě je pak nezávislé topení a LED svícení. Výrobce tvrdí, že je schopný do auta implementovat jakékoliv vybavení, včetně uzavřeného vzduchového okruhu. Cena základní verze je 2,2 milionu Kč, luxusnější a lépe vybavené PRO přijde na 2,8 milionu.


DOPORUČUJEME: Šílená bugina se vyšplhá na téměř kolmou zeď

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události