Testování

VIDEOTEST: První test Octavie RS 245! Je to víc než jen dobrá koupě

Nejsilnější Octavie všech dob! Jestli vám přijde, že už je docela drahá, a že je to pořád jen Octavia, tak se podívejte na náš videotest a dost možná zjistíte, že se jedná víc než jen o dobrý kup! Dvoulitr, turbo, 245 koní, samosvor a zábava - to všechno má už v základní výbavě!

Nejrychlejší Octavia všech dob nese označení RS 245. Na stovku zrychlí za 6,6 vteřiny a kromě většího výkonu má i jinak nastavený podvozek! My už jsme novou Octavii RS 245 vyzkoušeli na italském závodním okruhu Vallelunga a v jeho okolí! Takže jak jede? Podívejte se na videotest!

DOPORUČUJEME: A jak jezdí standardní Octavia RS? Podívejte se na náš videotest!


Jak je patrné z označení, tak výkon motoru stoupl na 245 koní, tedy 180 kW, chcete-li. To je o patnáct koní víc než má běžné RS, ale tady se nebavíme je o tom, že by to někdo načipoval a bylo by hotovo. Dvoulitrový motor má jiné písty, turbo, vstřikovače, větší čerpadlo benzínu i oleje, sání a upravený výfuk. Ale co hlavně, v autě je mechanický samosvorný diferenciál! A jak tvrdí škodovka, kvůli němu musela i změnit nastavení podvozku.


ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

Octavia RS 245 však není jen o samosvoru a vyšším výkonu. V interiéru najdete speciální alcantarové sedačky, v ceně jsou LED světla i tempomat. Suma sumárum, Octavia RS 245 je zatraceně horké zboží. Základní cena je 772 tisíc korun, za kombi si připlatíte pětatřicet tisíc. Nemůžeme se dočkat, až zjistíme, jestli bude v Mostě rychlejší než Golf GTI!

DOPORUČUJEME: Golf GTI na okruhu v Mostě fungoval perfektně! Tak za kolik ho dokázal zajet?!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události